Administrator systemu w sekcji POZOSTAŁE USTAWIENIA ma możliwość wprowadzenia szeregu zmian, które dodatkowo będą optymalizować pracę z modułem Płatności. Dostępne ustawienia szerzej opisano poniżej.

- Wymagalność zatwierdzenia konta bankowego klienta przed eksportem płatności – ustawienie to powoduje, że blokowany jest eksport płatności, które nie posiadają zatwierdzonego konta bankowego;
- Możliwość zatwierdzania konta bankowego przez osobę dodającą – ustawienie pozwala na zatwierdzenie dodawanego konta bankowego przez osobę, którą wpisuje je do systemu;
- Szablon nazewnictwa pliku eksportu – pozwala określić, jak będzie nazywać się plik eksportu do banku. Dostępne są następujące opcje:
- Bank – 4 ostatnie cyfry konta płatnika;
- Bank – 6 pierwszych cyfr konta płatnika;
- Jednostka – 4 ostatnie cyfry konta płatnika (jednostka to symbol jednostki rozliczeniowej);
- Jednostka – 6 pierwszych cyfr konta płatnika.
- Szablon nazewnictwa tytułu przelewu – pozwala na określenie sposobu opisu tytułu przelewu. Po rozwinięciu listy można wybrać jedną z pozycji z listy. Dostępne ustawienia to:
- Numer dokumentu (tytuł domyślny);

- Możliwość edycji znacznika MPP na płatności z faktury zakupu – informacja o MPP na przelewie krajowym pobierana jest bezpośrednio z dokumentu faktury zakupu. Przy włączonym ustawieniu istnieje możliwość na przykład wyłączenia na konkretnej płatności MPP, mimo oznaczenia faktury tym znacznikiem;
- Możliwość edycji danych zatwierdzonej płatności – pozwala włączyć/wyłączyć możliwość zmiany danych płatności, która została zaakceptowana i trafia do zakładki Do eksportu;
- Możliwość dodawania potwierdzeń płatności – pozwala włączyć/wyłączyć możliwość wymagania potwierdzania płatności oraz dodawania pliku z potwierdzeniem płatności;
- Widoczność faktur pracowniczych w zakładce “Rozliczenia z pracownikami”. — określa sposób uwzględniania faktur pracowniczych w raporcie. Opcja działa w następujący sposób:
Ustawienie włączone
Firma traktuje pole Zapłacono na fakturze pracowniczej jako sumę uregulowaną u sprzedawcy. Pole to nie określa wartości zwróconej pracownikowi, a utworzone płatności nie mają wpływu na jego stan.
Zakładka ROZLICZENIA Z PRACOWNIKAMI wyświetla:
- Faktury pracownicze oznaczone jako zapłacone, czyli pole Zapłacono jest równe wartości brutto faktury;
- Faktury pracownicze częściowo zapłacone u kontrahenta – nie są wyświetlane, ponieważ nie obsługujemy przypadków, w których część płaci pracownik, a część firma;
- Faktury pracownicze, w których pole Zapłacono jest puste lub równe zero – uznawane za błędne przypadki, nie są wyświetlane.
Faktura pozostaje w zakładce do momentu, gdy suma wygenerowanych płatności dla pracownika zrówna się z wartością faktury. Następnie znika z zakładki. Nie uwzględniamy płatności do kontrahenta – liczą się wyłącznie płatności do pracownika.
Kolumna Zapłacono wyświetla sumę płatności dla pracownika. Tworzone płatności nie zwiększają wartości pola Zapłacono w szczegółach faktury, ponieważ faktura została już oznaczona jako zapłacona w tym polu na 100%.
Ustawienie wyłączone
Firma traktuje pole Zapłacono na fakturze pracowniczej jako sumę płatności zwróconych pracownikowi.
Zakładka ROZLICZENIA Z PRACOWNIKAMI wyświetla:
- Faktury pracownicze, które nie są oznaczone jako zapłacone – pole Zapłacono pozostaje puste;
- Faktury pracownicze częściowo zapłacone – pole Zapłacono jest większe niż 0, ale mniejsze niż wartość brutto faktury.
Faktura pozostaje w zakładce do momentu, gdy wartość pola Zapłacono zrówna się z wartością brutto faktury. Następnie znika z zakładki, ponieważ uznaje się, że pracownik otrzymał zwrot należności.
Kolumna Zapłacono wyświetla stan z pola Zapłacono w szczegółach faktury. Każda utworzona płatność zwiększa wartość tego pola aż do osiągnięcia 100% wartości faktury.