Symfonia ERP Zarządzanie Produkcją

Program umożliwia zarządzanie technologiami, planami produkcyjnymi, zleceniami produkcyjnymi, maszynami i gniazdami roboczymi, czasem pracy, materiałami i surowcami, półproduktami, odpadami i stratami technologicznymi. Usprawnia pracę działu planowania, produkcji, logistyki (zakupy, magazyny), sprzedaży oraz działu księgowego.
Obsługa pełnego zakresu zadań operacyjnych w branży produkcyjnej
Programy Symfonia dla przedsiębiorstwa produkcyjnego możesz dopasować do potrzeb tak, by prosto i efektywnie kontrolować działalność produkcyjną. Oprogramowanie obsługuje zadania operacyjne w pełnym zakresie wymagań stawianych systemom do zarządzania i planowania potrzeb oraz zasobów materiałowo-produkcyjnych przedsiębiorstwa.

Zobacz, co oferuje system Symfonia ERP Zarządzanie Produkcją

Korzystając z systemu obsłużysz następujące procesy produkcyjne:

Ewidencja kart technologicznych
Symfonia umożliwia definiowanie norm w postaci kart technologicznych (przewodników technologicznych), uwzględniając w specyfikacji materiałowej (BOM-ie) użycie równoważnych konstrukcyjnie surowców (zamienników), operacje technologiczne, odpady oraz produkcyjne straty technologiczne. Pozwala również na tworzenie zmiennych wariantów (rewizji) receptur do tego samego wyrobu.

Karta technologiczna agreguje dane projektowe dotyczące m.in. parametrów produkcyjnych wyrobu, takich jak: typ wyrobu (wyrób gotowy, półprodukt, inne), precyzja, pracochłonność, wielkość szarży wyrobu, wielkość partii wyrobu.

Zebrane dane w karcie technologicznej służą do symulacji kosztu wytworzenia produktu.
Planowanie i przygotowanie produkcji
W programie utworzysz plany produkcyjne, w których zdecydujesz zarówno o ilości wyrobu, jak i technologii produkcji. Masz możliwość stworzenie wielu typów planów produkcyjnych wraz z możliwością wstępnego sprawdzenia stanów magazynowych oraz uzyskania bilansu brakujących składników przed wygenerowaniem zleceń produkcyjnych i przystąpieniem do realizacji.

Możesz także przygotować plan produkcji zgodnie ze strategią produkcyjną – w oparciu o zamówienia klientów (zarejestrowane w module Handel) lub na zapas. Sprawdzisz, jaki jest status zaawansowania zlecenia produkcyjnego, a handlowcy będą mogli śledzić stan realizacji zamówienia od klienta.
Elastyczne zarządzanie technologiami
W programie Symfonia ERP Produkcja obsłużysz wiele kart technologicznych do jednego kodu towarowego; przypiszesz kartę technologiczną do wydziału produkcyjnego; uzyskasz dostęp do dokumentacji konstrukcyjno-technologicznej w formie plików graficznych (dowolny format pliku np. pdf, docx, xls, gif, jpg, txt); zaprojektujesz proces technologiczny, korzystając z wielopoziomowej obsługi technologii zarówno wyrobów gotowych, jak i półproduktów, z zastosowaniem surowców (lub ich równoważnych konstrukcyjnie zamienników) lub półproduktów. W prosty sposób stworzysz nowe receptury na podstawie wzorców.
Realizacja produkcji
Zyskasz możliwość łatwego rozliczenia i ewidencji surowców, półproduktów i wyrobów gotowych. Możesz dokonać rejestracji i ewidencji szarży oraz partii produkcyjnej, zarejestrować czas wykonywania operacji technologicznej, a także zmodyfikować zlecenie w zakresie składu surowców oraz materiałów Ewidencję możesz prowadzić w module Symfonia ERP Zarządzanie Produkcją lub bezpośrednio na hali w module Symfonia ERP Panele Meldunkowe.

Program umożliwia zameldowanie wykonania (statusu) operacji technologicznej, części lub całości zlecenia produkcyjnego z informacją o ilości wyrobów wadliwych, tzw. braków, w czasie rzeczywistym. W edytorze wydruków przygotujesz i wydrukujesz etykiety na produkty, opakowania zbiorcze i logistyczno-transportowe.
Łańcuch dostaw i zamienniki
W oparciu o aktualne stany we wszystkich magazynach, rezerwacje w magazynach, produkcję w toku, przyjęte zamówienia, możesz przeprowadzić symulację zapotrzebowania na surowce, materiały oraz przygotować i zrealizować zamówienia własne na brakujące towary. Jeżeli zaistnieje taka konieczność, będziesz mieć możliwość stosowania zamienników surowców i półproduktów w technologiach.
Raportowanie i optymalizacja
Program umożliwia tworzenie własnych, indywidualnych raportów związanych z procesem produkcji dostosowanym do potrzeb firmy. Za pomocą rozbudowanego edytora utworzysz wydruki w systemie wraz z możliwością ich eksportu w standardowych formatach: pdf, doc, xls, xml. Przykładowe raporty załączone do programu to: realizacja zamówień klientów, status zaawansowania zleceń produkcyjnych, efektywność pracowników, efektywność maszyn, bilans surowcowo-materiałowy, bilans możliwości produkcyjnych.
Rozliczenie produkcji i harmonogramowanie
Dokonasz rozliczenia ilościowego oraz wartościowego produkcji (Techniczny Koszt Wytworzenia, TKW). Rozliczysz straty technologiczne. Zarządzisz kartami pracy oraz gospodarką odpadami produkcyjnymi. Ponadto masz możliwość sprawnego zarządzania harmonogramowaniem operacji technologicznych, zleceń oraz maszyn wraz z ich alokacją. Możesz zarządzać zleceniami z poziomu wykresu Gantta oraz optymalizować plany produkcyjne „ręcznie”, zgodnie z potrzebami planisty.

Zobacz, co jeszcze możesz zyskać dzięki Symfonii ERP Zarządzanie Produkcją

Bardzo szybki zwrot z inwestycji

Zyskujesz wyższą wydajność przy mniejszych kosztach operacyjnych. Oszczędność czasu w granicach 30-50%.

Usystematyzowany obieg dokumentów

Masz dostęp do dokumentów przez całą dobę. Wszystkie informacje znajdują się w jednym archiwum. Posiadasz zawsze aktualną wersję dokumentacji technicznej i technologicznej.

Zawsze aktualne dane

Zyskujesz natychmiastowy dostęp do informacji dla handlowców o bieżącym statusie realizacji zlecenia oraz możliwym terminie realizacji nowego zamówienia.

Sprawdź, jak wiele możesz zrobić z programem
Symfonia ERP Zarządzanie Produkcją
Poznaj szczegóły
Dopasuj Symfonię do potrzeb swojej firmy produkcyjnej!
Symfonia ERP Zarządzanie Produkcją obsługuje zadania operacyjne stawiane systemom do zarządzania i planowania potrzeb oraz zasobów materiałowo produkcyjnych. W ramach systemu możesz obsłużyć takie procesy jak: technologia i konstrukcja, wycena, przygotowanie produkcji, planowanie produkcji, łańcuch dostaw, realizacja produkcji, rozliczenie produkcji, raportowanie i optymalizacja. Dzięki temu, jesteś w stanie zarządzać całym procesem produkcji od A do Z.

Wybierz dodatkowe rozwiązania, by zoptymalizować system w najbardziej oczekiwany przez Ciebie sposób:

Symfonia ERP Panele Meldunkowe

Moduł, w którym zaraportujesz realizację produkcji (MES) z hali produkcyjnej

Więcej

Symfonia Mobilny Magazyn

Optymalnie zarządzisz wykorzystaniem powierzchni magazynowej, stanami magazynowymi, przyjęciami wyrobów gotowych z produkcji i wydaniami surowców do produkcji.

Więcej

Symfonia ERP Finanse i Księgowość

Dokonasz rozliczenia produkcji, a także wykonasz rachunek zysków lub strat.

Więcej

Symfonia ERP Handel

Moduł bazowy, w oparciu o który zrealizujesz wycenę, realizację i rozliczenie produkcji, logistykę wewnętrzną i zewnętrzną oraz dokonasz wyliczenia zapotrzebowania na surowce.

Więcej

Wsparcie techniczne

Skorzystaj z pomocy online Symfonii, gdzie znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące naszych rozwiązań. Zobacz nasze poradniki wideo dotyczące optymalnego wykorzystania systemu.

Obejrzyj nagrania webinariów, w których prezentujemy najważniejsze funkcjonalności systemu.

Nasz Blog

Zobacz inne teksty na naszym blogu!

10 Kwietnia 2021

Cyfryzacja produkcji w praktyce - Elektroniczny system kontroli i zaawansowania zleceń produkcyjnych [WEBINARIUM]

Wyzwaniem dla każdej firmy produkcyjnej jest sprawny system informujący o postępach w realizacji zamówień klientów. Oprogramowanie klasy MES rejestruje w czasie rzeczywistym sygnały o stopniu wykonania czynności, zadań, operacji technologicznych w procesie technologicznym co pozwala na efektywne zarządzanie zdolnościami produkcyjnymi.

Czytaj więcej
16 Kwietnia 2021

Czego szukają firmy MŚP, gdy myślą o automatyzacji produkcji? [PODCAST]

Wiele najnowszych raportów dotyczy wyzwań, z którymi firmy MŚP muszą mierzyć się w czasach pandemii. W dzisiejszym odcinku podcastu skupimy się na pytaniach, które padają najczęściej z ust firm szukających rozwiązań do zarządzania przedsiębiorstwem. Tę perspektywę przybliży nam Michał Gała, Key Account Manager Symfonii.

Czytaj więcej
28 Czerwca 2021

Symfonia Panele Meldunkowe - Elektroniczny system kontroli i zaawansowania zleceń produkcyjnych [WEBINARIUM]

Realizując zlecenia produkcyjne zależy nam na optymalizacji działań, w myśl zasady minimalizacji kosztów i maksymalizacji zysków przedsiębiorstwa. Chcesz poprawić jakość produkcji? Nie wiesz jak skrócić czas pojedynczego cyklu produkcyjnego? Co jeszcze możesz zrobić, aby poprawić produktywność zespołu?

Czytaj więcej
Zobacz, co oferuje system Symfonia ERP Zarządzanie Produkcją
Korzystając z systemu obsłużysz następujące procesy produkcyjne:
Ewidencja kart technologicznych
Symfonia umożliwia definiowanie norm w postaci kart technologicznych (przewodników technologicznych) uwzględniając w specyfikacji materiałowej (BOM-ie) użycie równoważnych konstrukcyjnie surowców (zamienników), operacje technologiczne, odpady oraz produkcyjne straty technologiczne. Pozwala również na tworzenie zmiennych wariantów (rewizji) receptur do tego samego wyrobu.
Karta technologiczna agreguje dane projektowe dotyczące m.in. parametrów produkcyjnych wyrobu, takich jak: typ wyrobu (wyrób gotowy, półprodukt, inne), precyzja, pracochłonność, wielkość szarży wyrobu, wielkość partii wyrobu.
Zebrane dane w karcie technologicznej służą do symulacji kosztu wytworzenia produktu.
Planowanie i przygotowanie produkcji
W programie utworzysz plany produkcyjne, w których zdecydujesz zarówno o liczbie wyrobu, jak i technologii produkcji. Masz możliwość stworzenia wielu typów planów produkcyjnych wraz z możliwością wstępnego sprawdzenia stanów magazynowych oraz uzyskania bilansu brakujących składników przed wygenerowaniem zleceń produkcyjnych i przystąpieniem do realizacji.
Możesz także przygotować plan produkcji zgodnie ze strategią produkcyjną – w oparciu o zamówienia klientów (zarejestrowane w module Handel) lub na zapas. Sprawdzisz, jaki jest status zaawansowania zlecenia produkcyjnego, a handlowcy będą mogli śledzić stan realizacji zamówienia od klienta.
Elastyczne zarządzanie technologiami
W programie Symfonia ERP Produkcja obsłużysz wiele kart technologicznych do jednego kodu towarowego; przypiszesz kartę technologiczną do wydziału produkcyjnego; uzyskasz dostęp do dokumentacji konstrukcyjno-technologicznej w formie plików graficznych (dowolny format pliku np. pdf, docx, xls, gif, jpg, txt); zaprojektujesz proces technologiczny korzystając z wielopoziomowej obsługi technologii zarówno wyrobów gotowych, jak i półproduktów, z zastosowaniem surowców (lub ich równoważnych konstrukcyjnie zamienników) lub półproduktów. W prosty sposób stworzysz nowe receptury na podstawie wzorców.
Realizacja produkcji
Zyskasz możliwość łatwego rozliczenia i ewidencji surowców, półproduktów i wyrobów gotowych. Możesz dokonać rejestracji i ewidencji szarży oraz partii produkcyjnej, zarejestrować czas wykonywania operacji technologicznej, a także zmodyfikować zlecenie w zakresie składu surowców oraz materiałów. Ewidencję możesz prowadzić w module Symfonia ERP Zarządzanie Produkcją lub bezpośrednio na hali, w module Symfonia ERP Panele Meldunkowe.
Program umożliwia zameldowanie wykonania (statusu) operacji technologicznej, części lub całości zlecenia produkcyjnego z informacją o ilości wyrobów wadliwych, tzw. braków, w czasie rzeczywistym. W edytorze wydruków przygotujesz i wydrukujesz etykiety na produkty, opakowania zbiorcze i logistyczno-transportowe.
Łańcuch dostaw i zamienniki
W oparciu o aktualne stany we wszystkich magazynach, rezerwacje w magazynach, produkcję w toku, przyjęte zamówienia, możesz przeprowadzić symulację zapotrzebowania na surowce, materiały oraz przygotować i zrealizować zamówienia własne na brakujące towary. Jeżeli zaistnieje taka konieczność, będziesz mieć możliwość stosowania zamienników surowców i półproduktów w technologiach.
Raportowanie i optymalizacja
Program umożliwia tworzenie własnych, indywidualnych raportów związanych z procesem produkcji dostosowanym do potrzeb firmy. Za pomocą rozbudowanego edytora utworzysz wydruki w systemie wraz z możliwością ich eksportu w standardowych formatach: pdf, doc, xls, xml. Przykładowe raporty załączone do programu to: realizacja zamówień klientów, status zaawansowania zleceń produkcyjnych, efektywność pracowników, efektywność maszyn, bilans surowcowo-materiałowy, bilans możliwości produkcyjnych.
Rozliczenie produkcji i harmonogramowanie
Program umożliwia tworzenie własnych, indywidualnych raportów związanych z procesem produkcji dostosowanym do potrzeb firmy. Za pomocą rozbudowanego edytora utworzysz wydruki w systemie wraz z możliwością ich eksportu w standardowych formatach: pdf, doc, xls, xml. Przykładowe raporty załączone do programu to: realizacja zamówień klientów, status zaawansowania zleceń produkcyjnych, efektywność pracowników, efektywność maszyn, bilans surowcowo-materiałowy, bilans możliwości produkcyjnych.
Zaawansowane możliwości analityczne
Dokonasz rozliczenia ilościowego oraz wartościowego produkcji (Techniczny Koszt Wytworzenia, TKW). Rozliczysz straty technologiczne. Zarządzisz kartami pracy oraz gospodarką odpadami produkcyjnymi. Ponadto masz możliwość sprawnego zarządzania harmonogramowaniem operacji technologicznych, zleceń oraz maszyn wraz z ich alokacją. Możesz zarządzać zleceniami z poziomu wykresu Gantta oraz optymalizować plany produkcyjne „ręcznie”, zgodnie z potrzebami planisty.