Długość czytania:
Transformacja cyfrowa jest jednym z filarów strategii nowoczesnych firm. Prawidłowo przeprowadzona, otwiera przed firmami nowe możliwości, pomaga w zdobywaniu informacji i zarządzaniu nimi, usprawnia i przyspiesza procesy oraz przynosi realne korzyści finansowe. W znaczący sposób zwiększa również efektywność przedsiębiorstw, umożliwiając jeszcze bardziej nowoczesne prowadzenie biznesu oraz pomaga osiągnąć elastyczność konieczną na dynamicznie zmieniającym się rynku.
Wielu firmom transformacja cyfrowa kojarzy się z koniecznością przeprowadzenia skomplikowanych modernizacji, podczas gdy proces transformacji często zaczyna się od małych zmian. Wszelkie działania usprawniające obecne procesy w organizacji poprzez użycie narzędzi cyfrowych są pierwszym krokiem do transformacji cyfrowej przedsiębiorstwa, która kontynuowana przynosi wymierne korzyści, oszczędność czasu i ograniczenie kosztów.
Z myślą o firmach poszukujących prostych i skutecznych narzędzi do przeprowadzenia transformacji cyfrowej, przygotowaliśmy webinarium „Transformacja cyfrowa Twojej firmy – od czego zacząć?”, które pomoże odpowiedzieć na pytanie, co dla Twojego przedsiębiorstwa może oznaczać transformacja cyfrowa i pokaże, jakie mogą płynąć z niej korzyści.
Webinarium dostarczy również informacji pomocnych w określeniu, na jakim etapie transformacji znajduje się Twoja firma, jakie procesy wymagają dalszej transformacji oraz które narzędzia mogą być przydatne do jej przeprowadzenia. W trakcie spotkania z naszymi ekspertami – Katarzyną Białkowską, reprezentującą CIMA i Tomaszem Mamysem, Symfonia – zostaną poruszone m.in. poniższe zagadnienia:
- Gdzie jesteśmy? – Przedsiębiorcy w obliczu transformacji cyfrowej – omówienie wyników ankiety
- Jak to robią inni? – Przykłady cyfryzacji konkretnych przedsiębiorstw na podstawie lokalnych case studies.
- Od czego zacząć? – Transformacja cyfrowa krok po kroku.
Dzięki udziałowi w webinarium:
- Poznasz jako pierwszy najnowsze wyniki ankiety w obszarze transformacji cyfrowej przedsiębiorców
- Zapoznasz się z procesem wdrażania transformacji cyfrowej w firmie na podstawie różnorodnych przypadków konkretnych firm
- Dowiesz się, od czego zacząć i co powinieneś wziąć pod uwagę, gdy myślisz o transformacji cyfrowej swojej firmy
- Otrzymasz raport podsumowujący ankietę transformacji cyfrowej firm w Polsce, który zainspiruje Cię do działania.
Prowadzący:
Katarzyna Białkowska
Liderka i Mentorka, strategiczna dyrektor finansowa z HR’owym sercem, skuteczna jako katalizator zmian. Pasjonatka dzielenia się wiedzą (mentorka startupów, prezesów i menedżerów). Entuzjastka nowych technologii (blockchain) i sposobów pracy (Agile, Scrum, Design Thinking) jak również idei zrównoważonego rozwoju i Agendy 2030.
Jako mentorka wspiera mentees w tworzeniu własnej drogi i samorozwoju. Jako liderka skupia się na rozwoju biznesu w obszarze infrastruktury organizacyjnej, obejmującej systemy IT, KPI / cele i systemy premiowo motywacyjne, procesy i procedury w całej firmie zwłaszcza na styku people/technology tak, aby w najlepszy sposób wykorzystać talenty pracowników.
Wyższe wykształcenie na SGH oraz CIMA Associate, ponad 20 lat doświadczenia zawodowego (z czego 12 na poziomie zarządu) w Polsce i CEE, nie tylko w finansach, ale również w trade marketingu, produkcji i audycie wewnętrznym.
Doświadczenie w branżach IT, FMCG, B2B, Produkcji, Real Estate i e-commerce (BAT, Echo Investment, P3 Logistics Parks, Securitas, IneoGroup), a także po stronie właścicielskiej tj. w Private Equity (Enterprise Investors) i jako członek Rad Nadzorczych w holdingach kapitałowych, w M&A i IPO.
Tomasz Mamys
Menadżer i trener: od ponad 15 lat kieruje zespołami sprzedażowymi i wdrożeniowymi oraz prowadzi projekty; jako trener szczególnie lubi prowadzić warsztaty z profesjonalnych prezentacji.
Aktualnie w Symfonii kieruje zespołem Technicznego Wsparcia Sprzedaży (PreSales) oraz zarządza wybranymi projektami.
Pasjonat cyfrowego świata (w pracy i w domu) oraz nowych technologii (sztuczna inteligencja AI, uczenie maszynowe), zainteresowany nie tylko ich rozwojem, ale i wpływem na społeczeństwa.
Studiował na Wydziale Prawa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, dzięki czemu nie tylko potrafi odnaleźć się w zawiłościach sformułowań prawnych, ale także opowiedzieć o nich innym. Od ponad 20 lat związany z branżą IT.
Transformacja cyfrowa Twojej firmy - od czego zacząć
Wypełnij poniższy formularz, aby uzyskać dostęp do wybranych materiałów
CIMA – Założony w 1919 r. The Chartered Institute of Management Accountants® (Instytut Rachunkowości Zarządczej CIMA) jest czołową i jednocześnie największą światową organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej. CIMA zrzesza ponad 228 000 członków i studentów ze 179 krajów, którzy zajmują kluczowe stanowiska w świecie biznesu. Członkowie i studenci CIMA pracują w przemyśle, handlu, sektorze publicznym i organizacjach non-profit. CIMA ściśle współpracuje z pracodawcami i sponsoruje nowatorskie badania, nieustannie aktualizując swoją ofertę kwalifikacji profesjonalnych i ustawicznego kształcenia zawodowego oraz ustanawiane przez siebie wymogi doświadczenia zawodowego. Dzięki temu Instytut pozostaje najchętniej wybieranym przez pracodawców dostawcą usług edukacyjnych wspierających rekrutację liderów biznesu wykształconych w zakresie finansów liderów biznesu. Profesjonalizm i etyka to wartości leżące u podstaw działalności CIMA, a każdy członek i słuchacz Instytutu zobowiązany jest do przestrzegania niezawodnych standardów. Taki model działania łączy uczciwość, wiedzę i doświadczenie z przemyślaną wizją rozwoju.
CIMA i American Institute of CPAs (AICPA) wspólnie stworzyły kwalifikację Chartered Global Management Accountant (CGMA®). Tytuł CGMA® – Chartered Global Management Accountant – ma wzmocnić globalne znaczenie profesji specjalisty ds. rachunkowości zarządczej. Desygnacja ta przyznawana jest najbardziej utalentowanym i zaangażowanym specjalistom ds. rachunkowości zarządczej, którzy – dzięki dyscyplinie i umiejętnościom – przyczyniają się do osiągnięcia trwałego sukcesu w biznesie.
AICPA i CIMA utworzyły ponadto Association of International Certified Professional Accountants (Międzynarodowe Stowarzyszenie Dyplomowanych Specjalistów ds. Rachunkowości), organizację reprezentującą branżę rachunkowości publicznej i zarządczej na całym świecie. Stowarzyszenie działa na rzecz interesu publicznego oraz rozwoju umiejętności zawodowych, kompetencji i szans zatrudnienia posiadaczy tytułów CPA, CGMA® oraz innych specjalistów w dziedzinie finansów i rachunkowości na całym świecie.
Przeglądaj tematy tego artykułu:
Rekomendowany kolejny artykuł:
0 komentarzy