Oprogramowanie finansowo-księgowe Symfonia

Od uproszczonej po pełną księgowość, wraz z zaawansowaną analizą danych, elektronicznym obiegiem dokumentów i integracją z systemami sprzedażowymi.
Zyskaj bezpieczeństwo dzięki naszym rozwiązaniom

Wszystko dla finansów i księgowości

Finanse i księgowość są w naszym DNA. Od ponad 25 lat rozwijamy najpopularniejszy w Polsce system FK. Zapewniamy zgodność oprogramowania z aktualnie obowiązującymi przepisami. Z naszych programów korzystają księgowi, specjaliści ds. finansów, biegli rewidenci, eksperci zajmujący się podatkami czy kontrolingiem oraz biura rachunkowe.

Stawiamy przede wszystkim na bezpieczeństwo oraz wygodę w obsłudze. Rozwiązania Symfonia dla finansów i księgowości pomagają w weryfikacji poprawności danych oraz terminowej realizacji ustawowych obowiązków. Dają także wiele możliwości dostosowania do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Z Symfonią VAT, CIT, PIT, JPK, e-sprawozdania, bilans oraz przelewy będą pod Twoją kontrolą.

Pełna księgowość

Poprowadzisz księgi rachunkowe w firmie jedno- lub wielooddziałowej w dowolnej branży, niezależnie od tego, czy prowadzisz działalność handlową, usługową, produkcyjną. ​Obsłużysz także złożone procesy biznesowe.

Mała księgowość

Jeśli rozliczasz się w formie podatku dochodowego od osób fizycznych, możesz poprowadzić uproszczoną księgowość w każdej formie – podatkowej księgi przychodów i rozchodów (KPiR), rozliczeń ryczałtowych, karty podatkowej.

Weryfikacja jakości danych

Dla własnego bezpieczeństwa przeanalizujesz zawartość merytoryczną plików JPK, niezależnie od tego, w jakim oprogramowaniu zostały one przygotowane. Wszelkie nieprawidłowości są od razu sygnalizowane i wskazywane. Dzięki temu do KAS trafią tylko poprawne raporty, co znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa obsługi finansowo-księgowej przedsiębiorstwa.

Elektroniczny obieg dokumentów

Zarządzisz obiegiem dokumentów elektronicznych w przedsiębiorstwie. Szybko wprowadzisz dokumenty kosztowe czy dokonasz dekretacji. Przygotujesz też firmowe pisma z gotowych szablonów, stworzysz archiwum korespondencji czy skontrolujesz realizację przydzielonych zadań i wewnętrznych zamówień.

Analiza danych

Dzięki technologii OLAP stworzysz raporty i analizy dostępne z poziomu aplikacji, przeglądarki WWW, MS Excel oraz narzędzi zewnętrznych (np. Microsoft Power BI). Jako użytkownik masz do dyspozycji dowolne układy raportów, zakres dat, drążenie danych, sortowanie, filtrowanie, wydzielanie wybranego zakresu danych.

Wymiana faktur

Prosto zarejestrujesz koszty on-line (w wyszukiwarce) i prześlesz faktury. Skontrolujesz i zarządzisz dostępem do dokumentów oraz archiwum. Obsługa uniwersalnego standardu e-faktury przyspiesza pracę – klienci i kontrahenci mogą je automatycznie wprowadzić do swoich programów bez dodatkowych opóźnień.

Szkolenia

Skorzystasz z rozbudowanych programów szkoleniowych oraz kursów on-line, przygotowywanych we współpracy z ekspertami ds. księgowości, podatków, cyfryzacji i automatyzacji finansów, kontrolingu i wielu innych specjalności. Uczestnicy szkoleń mają dostęp do wiedzy na temat aktualnych zmian prawnych i ich zastosowanie w codziennej pracy. Poznają także podstawowe, jak i zaawansowane funkcje programów z zakresu finansów i księgowości.

Powody, dla których eksperci wybierają rozwiązania finansowo-księgowe Symfonia

Łatwy start i konfiguracja

Wygodny kreator prowadzący przez proces zakładania firmy oraz wybór formy ewidencji. Gotowy model księgowy (wzorcowe plany kont, układ RZiS i bilansu) dla różnych działalności gospodarczych.

Wygodna i szybka rejestracja danych

Wzorce księgowań i automatyczna kontrola poprawności wprowadzonych danych. Obsługa e-faktur i odczyt danych z faktur za pomocą OCR.

Szerokie możliwości dopasowania

Wygodne i bezpieczne modyfikowanie struktury planu kont w trakcie roku obrotowego. Wiele wariantów układu bilansu i RZiS.

Automatyzacja pracy

Dostęp do wielu narzędzi automatyzujących codzienną pracę, m.in. weryfikacji firm z białą listą podatników VAT, rozliczeń międzyokresowych, amortyzacji środków trwałych, obsługi umów leasingu.

Prosta obsługa płatności

Obsługa płatności dla kontrahentów oraz pracowników. Kontrola rozliczeń i łatwe księgowanie wyciągów bankowych.

Pełna kontrola i bezpieczeństwo

Kontrola zmiany danych w programie. Narzędzia weryfikujące poprawność danych. Zarządzanie dostępem do informacji przez użytkowników.

Połączenie z chmurą

Wymiana danych online m.in. z programami wspierającymi sprzedaż Symfonia ERP Handel, odbiór elektronicznych faktur od kontrahentów.

Rozbudowane opcje raportowania

Bogaty zestaw wbudowanych raportów i zestawień dostępnych bezpośrednio w aplikacji – od prostych raportów po zawansowane narzędzia Business Intelligence.

Dowiedz się więcej na temat rozwiązań Symfonii

Możesz stworzyć swój własny, indywidualny zestaw aplikacji i narzędzi informatycznych do obsługi codziennych zadań oraz usprawinienia bieżącej pracy.

Pełna księgowość

Symfonia ERP Finanse i Księgowość

Więcej

Fakturowanie i księgowość online

Symfonia eBiura

Więcej

Weryfikacja jakości danych

Symfonia e-Audytor

Więcej

Elektroniczny obieg dokumentów

Symfonia Obieg Dokumentów

Więcej

Analiza danych

Smart BI

Więcej

Wymiana faktur

Symfonia Między Firmami

Więcej

Szkolenia

Akademia Symfonii

Więcej

Potrzebujesz wsparcia?

Chcesz wiedzieć więcej o programach i usługach Symfonia lub umówić się na prezentację rozwiązania?

Kontakt

Nasz Blog

Zobacz inne teksty na naszym blogu!

21 Grudnia 2020

Elektroniczne fakturowanie [e-book]

W myśl obecnie obowiązujących przepisów co do formy elektroniczna faktura jest równie ważnym dokumentem jak papierowa z punktu widzenia administracji skarbowej, przedsiębiorców, jak również pozostałych podatników. Z tego względu przepisy określające konstrukcję faktur i zakres zawartych w nich informacji, a także zasady, na jakich należy je przechowywać, stosuje się również do wersji elektronicznej.

Czytaj więcej
1 Lutego 2021

Co JPK mówi o sytuacji Twojej firmy? [PODCAST]

Dla wielu przedsiębiorców to uciążliwy obowiązek, ale okazuje się, że dzięki JPK można dokładnie przyjrzeć się sytuacji finansowej swojej firmy. Jak to zrobić? Tego dowiesz się z naszego podcastu.

Czytaj więcej
2 Grudnia 2020

Arkusze kalkulacyjne Cię spowalniają? Oto jak przyspieszyć procesy biznesowe

Jako właściciel małej firmy prawdopodobnie używasz arkuszy kalkulacyjnych do wielu procesów biznesowych. Chociaż mogą to być potężne narzędzia, oprogramowanie w coraz większym stopniu dostarcza rozwiązań, które pomagają wykonywać te zadania wydajniej, bezpieczniej i szybciej.

Czytaj więcej