Kompleksowe systemy
dla biur rachunkowych

Od uproszczonej i pełnej księgowości, poprzez rozwiązania płacowe, aż po narzędzia analityczne oraz automatyzujące współpracę z klientem.

Wszystko, czego potrzebujesz
do obsługi swoich klientów

Każdego dnia wspieramy blisko 8000 biur rachunkowych, obsługujących przedsiębiorców w całej Polsce. Dzięki kompleksowym rozwiązaniom dla finansów i księgowości oraz kadr i płac, automatyzujemy pracę księgowych i usprawniamy ich komunikację z klientami.

Wspieramy blisko 8000 biur rachunkowych

Bądź wśród nich!

icons

Nasze rozwiązania dla biur rachunkowych
umożliwią obsługę większej liczby klientówprzyspieszą proces wprowadzania
dokumentów do systemu.

Dodatkowo, w ramach Akademii Symfonii, oferujemy pakiet dedykowanych szkoleń z naszych programów. Pomagamy przeszkolić pracowników biur rachunkowych w obszarze aktualnych zmian prawnych i ich wpływu na biznes oraz podnosić kompetencje obsługi programów. Dzięki temu otrzymasz kompleksowy materiał do prowadzenia onboardingu dla nowych pracowników Twojego biura rachunkowego.

Zobacz, co możesz zrobić razem z Symfonią.

1

Pełne księgi handlowe – Poprowadzisz księgi rachunkowe dla firm jedno- lub wielooddziałowych zajmujących się działalnością handlową, usługową lub produkcyjną w dowolnej branży. ​Obsłużysz także złożone procesy biznesowe.

Uproszczona księgowość – Możesz obsłużyć osoby fizyczne / firmy, których właściciele rozliczają się w formie podatku dochodowego od osób fizycznych. Poprowadzisz uproszczoną księgowość w każdej formie - podatkowej księgi przychodów i rozchodów (KPiR) oraz rozliczeń ryczałtowych.

2

Współpraca z klientem – Korzystając z rozwiązań online szybko i łatwo wymienisz dokumenty oraz skomunikujesz się z klientami i współpracownikami. Wystarczy dostęp do internetu, by móc pracować z każdego miejsca i o każdej porze. Klient obsługuje tylko jedno miejsce współpracy ze swoim biurem rachunkowym. Porządek w dokumentacji i lepsza organizacja pracy redukują zbędne lub dublujące się czynności.

Obsługa kadr i płac – Odpowiesz także na potrzeby klientów szukających kompleksowego wsparcia kadr i płac. Niezależnie od tego, czy będą to małe przedsiębiorstwa czy duże organizacje, Twoje biuro rachunkowe będzie gotowe na automatyczne i dokładne obliczenia podatków oraz obsługę pracowników.

3

Weryfikacja jakości danych – Dla własnego bezpieczeństwa przeanalizujesz zawartość merytoryczną plików JPK, niezależnie od tego, w jakim oprogramowaniu zostały one przygotowane. Wszelkie nieprawidłowości są od razu sygnalizowane i wskazywane. Dzięki temu do KAS trafią tylko poprawne raporty, co znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa obsługi finansowo-księgowej przedsiębiorstwa.

Elektroniczny obieg dokumentów – Zarządzisz obiegiem dokumentów elektronicznych w biurze. Szybko wprowadzisz dokumenty kosztowe czy dokonasz dekretacji. Masz pełną kontrolę nad przebiegiem procesu obiegu poprzez wgląd w historię dokumentu.

Skontaktuj się z nami lub zamów wybrane demo

4

Analiza danych – Dzięki technologii OLAP stworzysz raporty i analizy dostępne z poziomu aplikacji, przeglądarki WWW, MS Excel oraz narzędzi zewnętrznych (np. Microsoft Power BI). Jako użytkownik masz do dyspozycji dowolne układy raportów, zakres dat, drążenie danych, sortowanie, filtrowanie, wydzielanie wybranego zakresu danych.

Wymiana faktur – Prosto zarejestrujesz koszty on-line (w wyszukiwarce) i prześlesz faktury. Skontrolujesz i zarządzisz dostępem do dokumentów oraz archiwum. Obsługa uniwersalnego standardu e-faktury przyspiesza pracę – klienci i kontrahenci mogą je automatycznie wprowadzić do swoich programów bez dodatkowych opóźnień.

5

Szkolenia – Skorzystasz z rozbudowanych programów szkoleniowych oraz kursów on-line, przygotowywanych we współpracy z ekspertami ds. księgowości, podatków, cyfryzacji i automatyzacji finansów, kontrolingu i wielu innych specjalności. Uczestnicy szkoleń mają dostęp do wiedzy na temat aktualnych zmian prawnych i ich zastosowanie w codziennej pracy. Poznają także podstawowe, jak i zaawansowane funkcje programów z zakresu finansów i księgowości.

Powody, dla których biura rachunkowe wybierają rozwiązania Symfonia

Łatwy start i konfiguracja

Wygodny kreator prowadzący przez proces zakładania firmy oraz wybór formy ewidencji. Gotowy model księgowy (wzorcowe plany kont, układ RZiS i bilansu) dla różnych działalności gospodarczych.

Wygodna i szybka rejestracja danych

Wzorce księgowań i automatyczna kontrola poprawności wprowadzonych danych. Obsługa e-faktur i odczyt danych z faktur za pomocą OCR.

Automatyzacja pracy

Dostęp do wielu narzędzi automatyzujących codzienną pracę, m.in. weryfikacji firm z białą listą podatników VAT, rozliczeń międzyokresowych, amortyzacji środków trwałych, obsługi umów leasingu.

Prosta obsługa płatności

Obsługa płatności dla klientów oraz kontrahentów. Kontrola rozliczeń i łatwe księgowanie wyciągów bankowych.

Połączenie z chmurą i łatwy kontakt z klientem

Wymiana danych online z klientami, bezpieczna wysyłka i odbiór dokumentów.

Rozbudowane opcje raportowania

Bogaty zestaw wbudowanych raportów i zestawień dostępnych bezpośrednio w aplikacji – od prostych raportów po zawansowane narzędzia Business Intelligence.

Kompleksowa obsługa kadr i płac

Ponad 100 różnych składników wynagrodzeń, około 150 typów zdarzeń usprawniających pracę, ponad 130 gotowych raportów wspomagających decyzje.

Gotowe rozwiązania księgowe i kadrowe dla klientów

W Symfonii klienci biur rachunkowych mają dostęp do oprogramowania księgowego, kadrowo-płacowego, do analizy danych i wielu innych rozwiązań niezbędnych w prowadzeniu firmy.

Dowiedz się więcej o rozwiązaniach Symfonii

Możesz stworzyć swój własny, indywidualny zestaw aplikacji i narzędzi informatycznych do obsługi klientów oraz usprawinienia bieżącej pracy biura.

Pełne księgi handlowe

Symfonia ERP Finanse i Księgowość

Więcej

Księgowość online
i obsługa klienta

Symfonia eBiura

Więcej

Obsługa kadr i płac

Symfonia R2Płatnik

Więcej

Weryfikacja jakości
danych

Symfonia e-Audytor

Więcej

Elektroniczny
obieg dokumentów

Symfonia Obieg Dokumentów

Więcej

Analiza danych

Smart BI

Więcej

Szkolenia

Więcej

Chcesz wiedzieć więcej o programach i usługach Symfonii lub umówić się na prezentację rozwiązania?

Zostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą.

Kontakt

Nasz Blog

Zobacz inne teksty na naszym blogu!

9 listopada 2022

Cyfryzacja biura rachunkowego

Cyfryzacja w biurach rachunkowych nabiera tempa. Procesy, takie jak przepisywanie danych z faktur papierowych do programu finansowo-księgowego już nie wymagają ręcznej pracy księgowej. Sam obieg faktur również uległ zmianie – klient nie musi osobiście przynosić papierowej faktury, ponieważ może ją wysłać mailem w formie skanu.

Czytaj więcej
18 lipca 2022

Jak zoptymalizować koszty prowadzenia biura rachunkowego?

Postępująca w ostatnich latach cyfryzacja najmocniej objęła usługi księgowe. W przeprowadzonym przez Symfonię w 2021 roku badaniu dotyczącym poziomu digitalizacji wśród MŚP to właśnie księgowość znalazła się na pierwszym miejscu zdigitalizowanych obszarów – 67,5 proc. wskazań.

Czytaj więcej
12 lipca 2022

Jak usprawnić pracę biura rachunkowego?

Wdrożenie Symfonia eBiuro pozwoliło Biuru Rachunkowemu Agnieszki Bujnickiej odejść od papierowych dokumentów, usprawnić pracę, zaoszczędzić czas oraz umocnić relacje z klientami. Poznaj historię tej współpracy.

Czytaj więcej