Oprogramowanie Symfonia do zarządzania produkcją

Wsparcie każdego rodzaju produkcji oraz procesów okołoprodukcyjnych w Twojej firmie.
Zyskaj bezpieczeństwo dzięki naszym rozwiązaniom

Prosta i efektywna obsługa procesów produkcyjnych

Oprogramowanie do zarządzania produkcją pozwala na zarządzanie technologiami, planami produkcyjnymi, zleceniami produkcyjnymi, maszynami i narzędziami, materiałami i surowcami, półproduktami. Wspiera także ewidencję cen oraz czasu pracy.

Jest dedykowane przede wszystkim firmom produkcyjnym, handlowo-produkcyjnym oraz wielobranżowym o mieszanych profilach handlowo-produkcyjno-usługowych. Usprawnia pracę działów konstrukcyjno-technologicznych, produkcyjnych, planowania, zakupów, sprzedaży, logistyki i księgowości.

Karty technologiczne

Agreguj dane niezbędne do produkcji w postaci kart technologicznych

W Symfonii zdefiniujesz karty technologiczne, dzięki czemu będziesz w stanie utworzyć zmienne warianty tego samego wyrobu, uwzględniając: w specyfikacji materiałowej (BOM-ie) użycie równoważnych konstrukcyjnie surowców (zamienników), operacje technologiczne przypisane do maszyn, gniazd, linii produkcyjnych, odpady oraz produkcyjne straty technologiczne.

Planowanie i przygotowanie produkcji

Przygotuj plan produkcji zgodnie ze strategią produkcyjną

W Symfonii utworzysz plany produkcyjne, także w kilku wariantach wraz z możliwością wstępnego sprawdzenia stanów magazynowych oraz uzyskania bilansu brakujących składników przed wygenerowaniem zleceń produkcyjnych. Możesz realizować plan produkcyjny w oparciu o zamówienia klienta lub na zapas. W programie sprawdzisz stan zaawansowania zlecenia produkcyjnego.

Realizacja produkcji

Zarządzaj procesem realizacji produkcji w czasie rzeczywistym

W Symfonii rozliczysz i zewidencjonujesz surowce, półprodukty i wyroby gotowe. Dokonasz ​ rejestracji i ewidencji szarży i partii produkcyjnej. Zarejestrujesz czas wykonywania operacji technologicznej. Zmodyfikujesz kartę technologiczną w zakresie marszruty, surowców, materiałów, normaliów bezpośrednio na hali ​w module Symfonia Panele Meldunkowe. Zapoznasz się z dokumentacją technologiczną na ekranie „kiosku produkcyjnego” lub wydrukujesz przewodnik technologiczny na hali produkcyjnej. Zameldujesz wykonanie operacji technologicznej, części lub całości zlecenia produkcyjnego z informacją o liczbie wyrobów wadliwych.

Powody, dla których firmy produkcyjne wybierają rozwiązania Symfonia

Elastyczne zarządzanie technologiami

Zarządzanie procesem produkcyjnym odbywa się w oparciu o wiele kart technologicznych, dowolne formaty plików projektując proces technologiczny.

Łańcuch dostaw

Program umożliwia symulację zapotrzebowania na surowce, materiały, normalia oraz przygotowanie i realizację zamówienia własnego na brakujące towary.​

Zamienniki półproduktów

Można wykorzystywać zamienniki półproduktów w technologiach.

Raportowanie i optymalizacja

Dzięki kreatorowi można utworzyć własne raporty związane z procesem produkcji dostosowanym do potrzeb firmy, a następnie wyeksportować je do formatów pdf, xls lub xml.

Rozliczenie produkcji

Użytkownik ma do dyspozycji rozliczenia ilościowe i wartościowe produkcji oraz ewentualne straty technologiczne, a także opcje zarządzania kartami pracy oraz gospodarką odpadami produkcyjnymi.

Interfejs API

Uniwersalny interfejs API pozwala na dodawanie do programu własnych rozwiązań programistycznych rozbudowujących logikę biznesową.

Jeszcze więcej możliwości

Użytkownicy mogą rozbudować podstawowe oprogramowanie do zarządzania produkcją o wiele dodatkowych rozwiązań:

Panele meldunkowe

Aplikacja klasy MES służąca do rejestrowania informacji o stanie zaawansowania wykonania operacji technologicznych i zlecenia produkcyjnego.

Więcej

Mobilny Magazyn

Dodatek optymalizujący przepływy magazynowe z lokalizacją miejsc składowania​.

Więcej

Produkcja
Więcej

Chcesz wiedzieć więcej o programach i usługach Symfonii lub umówić się na prezentację rozwiązania?

Zostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą.

Kontakt

Nasz Blog

Zobacz inne teksty na naszym blogu!

13 Października 2020

Pięć kluczowych aspektów przejścia na system ERP w firmie produkcyjnej

Gdyby spytać przetwórców, jakie zmiany rynkowe najbardziej wpływają na kierunki rozwoju ich zakładów, nie byłby to wcale szeroko dyskutowany Przemysł 4.0, lecz… skokowo rosnące koszty produkcji związane ze wzrostem wynagrodzeń i cen energii, a także coraz krótszymi terminami realizacji zamówień. Jak je skutecznie kontrolować?

Czytaj więcej
29 Marca 2021

Porozmawiajmy o potrzebach i wyzwaniach firm produkcyjnych – dołącz do Grupy Wsparcia!

Epidemia COVID-19 postawiła przed firmami branży produkcyjnej wiele poważnych, całkowicie nowych wyzwań. Dystans społeczny na liniach montażowych, zakłócenia w łańcuchach dostaw, ograniczona możliwość podróżowania, konieczność ściślejszego nadzoru – to tylko część z nich. Jak sobie radzić w nowej, trudnej rzeczywistości; gdzie szukać pomocy?

Czytaj więcej
28 Czerwca 2021

Symfonia Panele Meldunkowe – Elektroniczny system kontroli i zaawansowania zleceń produkcyjnych [WEBINARIUM]

Realizując zlecenia produkcyjne zależy nam na optymalizacji działań, w myśl zasady minimalizacji kosztów i maksymalizacji zysków przedsiębiorstwa. Chcesz poprawić jakość produkcji? Nie wiesz jak skrócić czas pojedynczego cyklu produkcyjnego? Co jeszcze możesz zrobić, aby poprawić produktywność zespołu?

Czytaj więcej