Długość czytania:
Prezentujemy publikację „PPK w pytaniach i odpowiedziach”, w której zebraliśmy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące PPK.
Jeżeli, podobnie jak wielu innych ekspertów ds. kadr i płac, nurtują Cię podobne pytania, ta publikacja jest dla Ciebie!
Z poradnika dowiesz się:
- Czy można zrezygnować z PPK?
- Co się dzieje z uzbieranymi w Programie środkami?
- Czy środki z PPK są dziedziczone?
- Co zrobić w przypadku zmiany pracodawcy?
Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziesz w naszym poradniku, przygotowanego pod patronatem Akademii Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego Moniki Smulewicz.
Przepisy ustawy o PPK zakładają, że docelowo prawie każdy podmiot zatrudniający, poza nielicznymi wyjątkami, będzie prowadził PPK. Najwięksi pracodawcy (zatrudniający powyżej 250 osób) ruszyli w 2019 roku, w tym roku ruszają średni i mali zatrudniający od 20 do 249 osób, a w roku 2021 do PPK zawitają ci mniejsi, w tym mikroprzedsiębiorcy oraz jednostki sektora finansów publicznych.
Wdrożenie PPK w firmie składa się z wielu kroków, jednak najważniejsze dla działu kadr i płac są obowiązki związane z bieżącą obsługą programu PPK. Należy pamiętać o koniecznych krokach, a jednym z nich jest obsługa naliczania wpłat w wynagrodzeniach pracowników oraz raportowanie wpłat uczestników do instytucji finansowej. Proces ten może być prosty i przyjemny dzięki wsparciu systemów informatycznych.
W systemie Symfonia ERP Kadry i Płace możesz zoptymalizować obsługę procesu obsługi PPK w swojej firmie. Zobacz jak!
HR na Szpilkach - Debata Ekspercka - PPK w pytaniach i odpowiedziach
Wypełnij poniższy formularz, aby uzyskać dostęp do wybranych materiałów
Przeglądaj tematy tego artykułu:
Rekomendowany kolejny artykuł:
0 komentarzy