Symfonia e-Audytor

Pliki JPK nie mają przed Tobą żadnych tajemnic

Szybka i wygodna analiza danych JPK

1
Symfonia e-Audytor to łatwa i szybka w użyciu aplikacja online do automatycznej analizy plików JPK.
 • Odczytuje wszystkie pliki JPK bez względu na to, z jakiego programu pochodzą
 • Weryfikuje poprawność i wskazuje błędy pomiędzy deklaracją, a pozostałymi plikami JPK
 • Raportuje statusy Twoich Kontrahentów w dniu wystawienia faktury oraz ich bieżący status w bazie podatników VAT i VIES
 • Sprawdza poprawność e-sprawozdania finansowego


Wystarczą 3 kroki
 • Zaloguj się
 • Zaimportuj plik
 • Odczytaj wyniki analizy
2
Pozwala zweryfikować poprawność danych i wykryć ewentualne błędy pomiędzy deklaracją podatkową a pozostałymi plikami JPK. Ponadto daje możliwość sprawdzenia statusu kontrahentów na dzień wystawienia faktury oraz ich bieżący status w bazie podatników VAT i VIES. A to wszystko bez konieczności instalowania czy konfiguracji programu.
3
Narzędzie umożliwia też wizualizację danych zapisanych w formacie .xml, w tym zawarte w deklaracji JPK_V7 grupy towarowe (GTU), procedury specjalne (m.in. podzielona płatność, podmioty powiązane) oraz typy dokumentów (m.in. dokumenty zbiorcze, faktura do paragonu).

Poprawność danych w każdym wymiarze

Symfonia e-Audytor to aplikacja, która automatycznie analizuje dane za pomocą dedykowanych algorytmów sprawdzających i wykrywa błędy na kilku poziomach.

Technicznym
czyli zgodności technicznej plików z wymaganiami Ministerstwa Finansów.
Otrzymasz informacje, czy pliki JPK zawierają wszystkie wymagane dane i są one w odpowiednich formatach zgodnych z wymaganiami Ministerstwa Finansów.
Merytorycznym
czyli zgodności z przepisami prawa i poprawności informacji raportowanych wewnątrz pliku JPK (np. deklaracji VAT) oraz ich zgodności i spójności pomiędzy pozostałymi plikami JPK (np. JKP_FA).
Symfonia e-Audytor wskaże wszystkie wykryte niezgodności w analizowanych plikach JPK i znajdujących się w nich dokumentach. Otrzymasz informację, gdzie i jakie błędy zostały wykryte, aplikacja określi ich rodzaj i skalę istotności oraz miejsca ich występowania wraz z informacją, na czym polega błąd.
Wielopoziomowa weryfikacja kontrahentów
Symfonia e-Audytor sprawdzi dla Ciebie statusy w bazie podatników VAT oraz VIES wszystkich kontrahentów, z którymi Twoja firma prowadziła transakcje.

Dzięki czemu będziesz wiedzieć, jaki był status Twojego kontrahenta w dniu wystawienia faktury i uzyskasz pełną informację, jaki jest jego obecny status oraz jak i kiedy ulegał on zmianie.

Symfonia e-Audytor do współpracy biur rachunkowych z przedsiębiorcami

Jeśli prowadzisz biuro rachunkowe

Twoi klienci mogą szybko i prosto przesłać plik JPK do weryfikacji, a Ty w każdej chwili masz komplet informacji i pełen wgląd w ich dane w nich zawarte.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą

dane o Twojej firmie (np. wartość podatku VAT do zapłacenia) z deklaracji JPK są zawsze w zasięgu ręki.

Zdefiniuj swój własny poziom bezpieczeństwa podatkowego

Poziom I | Pakiet Weryfikator

 • Analizuje dla Ciebie i pozwala przeglądać dane zawarte w deklaracjach JPK_V7.
 • Weryfikuje statusy kontrahentów na dzień wystawienia faktury zawartych w JPK_V7.
 • Sprawdza e-sprawozdanie finansowe (JPK_SF)) i pozwala na pogląd danych zawartych w e-sprawozdaniu.

Więcej

Poziom II | Pakiet Kontroler

 • Analizuje dla Ciebie i pozwala przeglądać dane zawarte w deklaracjach JPK_V7.
 • Weryfikuje statusy kontrahentów na dzień wystawienia faktury zawartych w JPK_V7 i JPK_FA
 • Sprawdza e-sprawozdanie finansowe(JPK_SF)) i pozwala na pogląd danych zawartych w e-sprawozdaniu.
 • Kontrola podatkowa – umożliwia testowanie poprawności oraz przeglądanie danych we wszystkich pozostałych plików JPK: JPK_EWP, JPK_FA, JPK_KR, JPK_MAG, JPK_WB i JPK_PKPIR dla dowolnego okresu. Symfonia e-Audytor raportuje zastrzeżenia do dokumentów ujętych w plikach JPK, wskazując przy tym poziomu istotności błędów i niezgodności. Co pozwala na poprawę ewentualnych błędów lub skorygowanie dokumentów, zanim wybrane pliki JPK zostaną wysłane na bramkę ministerstwa lub do uUrzędu Sskarbowego.

Więcej

Poziom III | Pakiet Audytor

 • Analizuje dla Ciebie i pozwala przeglądać dane zawarte w deklaracjach JPK_V7.
 • Weryfikuje statusy kontrahentów na dzień wystawienia faktury zawartych w JPK_V7 i JPK_FA
 • Sprawdza e-sprawozdanie finansowe (JPK_SF)) i pozwala na pogląd danych zawartych w e-sprawozdaniu.
 • Kontrola podatkowa – umożliwia testowanie poprawności oraz przeglądanie danych we wszystkich pozostałych plików JPK: JPK_EWP, JPK_FA, JPK_KR, JPK_MAG, JPK_WB i JPK_PKPIR dla dowolnego okresu.
 • Symfonia e-Audytor raportuje zastrzeżenia do dokumentów ujętych w plikach JPK, wskazując przy tym poziomu istotności błędów i niezgodności. Co pozwala na poprawę ewentualnych błędów lub skorygowanie dokumentów, zanim wybrane pliki JPK zostaną wysłane na bramkę ministerstwa lub do Urzędu Skarbowego.

Więcej

Jeżeli prowadzisz biuro rachunkowe, wybierz pakiet dedykowany dla biur

Więcej
Skorzystaj z naszego oprogramowania i przenieś swój biznes na wyższy poziom

Zobacz, jak łatwo poprawisz swoje bezpieczeństwo podatkowe

Każdy użytkownik aplikacji Symfonia e-Audytor może skorzystać z wirtualnego samouczka, prowadzącego krok po kroku przez funkcje programu. Ponadto zapewniamy merytoryczne wsparcie w Centrum pomocy Symfonii. Naszym klientom udostępniamy też wideo poradniki oraz profesjonalne szkolenia.

Nasz Blog

Zobacz inne teksty na naszym blogu!

16 Listopada 2020

JPK_V7: Jak zadbać o poprawność danych w pliku?

JPK_V7 jest dokumentem wytwarzanym za pomocą komputera i przekazywanym w postaci elektronicznej. Podatnik musi zatem dysponować aktualnym – czyli dostosowanym do obsługi JPK_V7 – oprogramowaniem finansowo-księgowym, aby terminowo zrealizować rozliczenia podatkowe.

Czytaj więcej
22 Października 2020

Czy do obsługi JPK_V7 potrzebne jest oprogramowanie?

Obowiązkowe raportowanie nowych deklaracji podatkowych: JPK_V7 rozpocznie się już od 1 października 2020 r. i będzie dotyczyć wszystkich firm. Czasu na przygotowanie jest więc coraz mniej, dlatego –szczególnie w obecnej sytuacji – warto rozpocząć ten proces już teraz.

Czytaj więcej
17 Lutego 2021

Zestaw narzędzi pomagających przetrwać małym firmom [ZESTAW SURVIVALOWY]

Rozpoczynasz nowy biznes lub planujesz założenie firmy? A możesz szukasz inwestora lub innego sposobu by przetrwać trudny okres? Nasz zestaw narzędzi dla małych firm pomoże Ci przetrwać najbliższe kilkanaście miesięcy.

Czytaj więcej