Szukasz sposobu na usprawnienie zarządzania przedsiębiorstwem? Chcesz przejść transformację cyfrową? Myślisz o tym, by rozwijać się bez ograniczeń i przygotować na nowe wyzwania? Jednym z najlepszych rozwiązań w każdym z tych przypadków jest wdrożenie w firmie systemu ERP.
Oprogramowanie ERP jest przeznaczone do kompleksowego zarządzania przedsiębiorstwem w różnych obszarach działania – od finansów i księgowości, poprzez kadry i płace, wsparcie sprzedaży, aż po zarządzanie produkcją i magazynem. To krok w stronę uzyskania przewagi konkurencyjnej w każdej branży i każdej wielkości przedsiębiorstwie.
Skorzystaj z kalkulatora i poznaj cenęObsługa kluczowych procesów biznesowych
Możesz kompleksowo obsłużyć procesy związane ze wsparciem sprzedaży i zarządzaniem magazynem, zarządzaniem produkcją, kadrami, płacami i HR oraz finansami i księgowością.
Szybkie oraz indywidualne dopasowanie rozwiązań do potrzeb firmy
Dzięki szerokiej ofercie programów i aplikacji w gotowych konfiguracjach szybko skompletujesz własny zestaw niezbędnych rozwiązań wspierających Twój biznes.
Niższe koszty inwestycji w oprogramowanie i skalowalność
W Symfonii ERP korzystasz z oprogramowania w subskrypcji (abonamencie), dlatego Twój system informatyczny jest zawsze aktualny, a jego koszty dopasowane do aktualnej kondycji firmy.
Profesjonalne wsparcie na każdym etapie
Wybierając Symfonię ERP możesz liczyć na profesjonalne wsparcie wdrożeniowe, pomoc w bieżącej obsłudze programów, a w cenie otrzymujesz dostęp do szkoleń produktowych. Poinformujemy Cię też o najważniejszych zmianach prawnych i technologicznych.
System ERP otwarty na integrację z rozwiązaniami zewnętrznymi
Niezależnie od tego z jakich rozwiązań informatycznych już korzystasz, masz możliwość utworzenia własnej integracji i komunikacji z dowolnymi aplikacjami biznesowymi dzięki interfejsowi WebAPI.
Dane zintegrowane w jednym systemie ERP
Wszystkie obsługiwane obszary biznesowe są zintegrowane w ramach jednego systemu informatycznego, co znacznie przyspiesza i ułatwia podejmowanie codziennych decyzji biznesowych.
Poprowadzisz każdy rodzaj księgowości – od uproszczonej po pełną, wykonasz zawansowane analizy danych, zweryfikujesz poprawność raportów i sprawozdań. Wymienisz i zadekretujesz dokumenty w obiegu elektronicznym. Twoje rozliczenia będą zweryfikowane, dzięki czemu zapewnisz sobie bezpieczeństwo podatkowe.
Znacznie przyspieszysz, rozwiniesz oraz zwiększysz sprzedaż, gdy dostęp do wszystkich ważnych informacji będzie w jednym miejscu. Dane są aktualne, uporządkowane, a wiele czynności da się wykonać mobilnie, za pomocą smartfona. Dodatkowo można powiązać dane z tradycyjnego kanału sprzedaży z kanałem internetowym (e-commerce) i zapanować nad obsługą magazynu.
Kompleksowo obsłużysz pracowników i współpracowników zgodnie z przepisami prawa. Możesz także oddać w ręce samych pracowników część zadań kadrowych poprzez zdalny dostęp do istotnych procesów HR (tzw. self-service). Kadry i płace to jednak nie wszystko. System umożliwia zarządzanie zasobami ludzkimi w zakresie rekrutacji, rozwoju pracowników, komunikacji, także w kilku językach.
Stworzysz raporty i analizy wspierające zarządzanie całym przedsiębiorstwem. Wszystkie najważniejsze dane będą zebrane w jednym miejscu, dostępne dla osób decyzyjnych w dowolnym czasie.
Zarządzisz technologiami, planami i zleceniami produkcyjnymi, materiałami, surowcami i półproduktami. Zadbasz o ewidencję cen oraz czasu pracy. Wykonasz zadania operacyjne w pełnym zakresie wymagań stawianych systemom do zarządzania i planowania potrzeb oraz zasobów materiałowo-produkcyjnych. Dzięki dostępowi do paneli meldunkowych usprawnisz pracę oraz ewidencję danych na hali produkcyjnej.
W wielu branżach istnieje potrzeba powiązania danych biznesowych z systemami branżowymi, wyspecjalizowanymi w obsłudze określonych zadań. W Symfonia ERP zintegrujesz aplikacje i oprogramowanie różnych producentów, by mieć nad wszystkim kontrolę w jednym miejscu.
Skorzystasz z rozbudowanych programów szkoleniowych oraz kursów on-line, przygotowywanych we współpracy z ekspertami ds. prawa, cyfryzacji i automatyzacji, zarządzania i wielu innych specjalności. Uczestnicy szkoleń mają dostęp do wiedzy na temat aktualnych zmian prawnych i ich zastosowania w codziennej pracy. Poznają także podstawowe, jak i zaawansowane funkcje programów.
Krok 1:
Wypełnij formularz
Im więcej informacji podasz, tym dokładniejsza będzie wycena
Krok 2:
Otrzymasz szacowany koszt oprogramowania
Podaj swój adres e-mail lub numer telefonu
Kalkulator ERP
Zostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą.
KontaktZobacz inne teksty na naszym blogu!
Gdy już zdecydujesz się na konkretnego dostawcę i konkretne rozwiązanie, zakończysz cały proces związany z ofertowaniem, negocjacjami i finansowaniem – czas na to, co najbardziej ekscytujące: wdrożenie!
Gdyby odpowiedź na to pytanie była prosta, nie byłoby ono tak często zadawane w kontekście wdrożenia systemu ERP. Według analizy przeprowadzonej swego czasu przez Softwarethinktank ogółem ponad połowa wdrożeń systemów ERP przekracza budżet. Nie trzeba więc dodawać, że dobre zabudżetowanie jest kluczowe w procesie wyboru, zakupu i wdrożenia systemu ERP.
Pewnie słyszałeś, że wdrożenie systemu ERP nie jest łatwe, że jest drogie (a nawet: bardzo drogie), że z reguły się nie udaje, a potencjalne i liczne korzyści pokazywane podczas prezentacji giną w zalewie codziennych problemów po uruchomieniu. Czy to prawda? A jeśli tak – czy można tego uniknąć?
System ERP (Enterprise Resource Planning) to oprogramowanie składające się z modułów i aplikacji, które obsługują w kompleksowy sposób poszczególne obszary biznesowe firmy – np. produkcję, handel, logistykę, magazyn, finanse i księgowość czy kadry i płace. Ponieważ wszystkie moduły korzystają z tej samej, centralnej bazy danych, system ERP jest w stanie zapewnić spójność informacji, uporządkować przebiegu procesów, a także zwiększyć kontrolę nad ich przebiegiem. Pierwowzorem współczesnych systemów ERP były rozwiązania MRP, skupiające się na planowaniu zasobów materiałowych. Dzięki postępowi technologicznemu dziś takie oprogramowanie integruje coraz więcej funkcji, stając się kompleksowym narzędziem wspierającym całościowe zarządzanie przedsiębiorstwem.
System ERP składa się z wielu połączonych ze sobą modułów, które odpowiadają za różne obszary działalności, np. finanse, kadry, magazyn czy sprzedaż. Choć poszczególne moduły działają jak samodzielne programy, to jednak są ze sobą połączone wspólną bazą danych. Dzięki niej informacje wprowadzone w jednym module są dostępne w innych – tak, aby wszyscy użytkownicy systemu mieli do nich dostęp. Taka funkcjonalność zapewnia szybki przepływ informacji i gwarantuje dostęp do zawsze aktualnych danych.
Oprogramowanie ERP powstało z myślą o tych przedsiębiorstwach, w których zarządzanie procesami wymaga wsparcia informatycznego. Dzięki swojej wielomodułowej budowie, pozwala na elastyczne dopasowanie do potrzeb niemal każdej branży. Firma może wdrożyć wszystkie moduły naraz lub rozpocząć od najważniejszych obszarów. Cechą współczesnych systemów ERP jest także ich duża konfigurowalność. Dzięki temu działanie oprogramowania da się łatwo dostosować do specyfiki przedsiębiorstwa tak, aby uporządkować, usprawnić i zautomatyzować kluczowe procesy.
System ERP automatyzuje powtarzalne zadania, usprawnia przepływ informacji i zapewnia szybki dostęp do aktualnych danych. Dzięki temu podejmowanie decyzji biznesowych czy rozwiązywanie bieżących problemów stają się o wiele prostsze. Zaawansowane funkcje analityczne, jakie oferują nowoczesne rozwiązania, umożliwiają natomiast tworzenie szczegółowych raportów, które dostarczają kluczowych informacji o działaniu firmy.
W ten sposób system ERP zapewnia lepszą widoczność procesów, a co za tym idzie, ułatwia zarządzanie i kontrolę nad przedsiębiorstwem.
Wdrożenie systemu ERP to poważna decyzja, którą warto rozważyć wtedy, gdy Twoja firma napotyka na takie problemy, jak:
Jeśli zastanawiasz się, jaki system ERP wybrać dla swojej firmy, w pierwszej kolejności zastanów się nad celami biznesowymi, które chcesz osiągnąć dzięki realizacji tego typu inwestycji. Pamiętaj, że inne potrzeby ma firma handlowa, która musi sprawnie zarządzać zamówieniami czy usprawnić obsługę klienta, a inne przedsiębiorstwo produkcyjne, gdzie kluczowe znaczenie ma planowanie produkcji czy zarządzanie łańcuchem dostaw. Przyjrzyj się też funkcjonalnościom poszczególnych systemów ERP, które pomogą automatyzować procesy w Twojej firmie. Weź pod uwagę nie tylko podstawowe moduły, takie jak sprzedaż, produkcja czy księgowość, ale również rozwiązania mobilne, dzięki którym pracownicy w terenie będą mieć możliwość zbierania zamówień, a magazynierzy kompletowania wysyłek. Jeśli chcesz zapewnić sobie szybki przepływ danych, sprawdź również, czy dany system ERP da się zintegrować z innymi aplikacjami, z jakich korzystasz w firmie. Więcej informacji o tym, jak wybrać system ERP dopasowany do potrzeb swojego przedsiębiorstwa.
Cena systemu ERP zależy od wielu czynników i trudno ją jednoznacznie określić bez uwzględnienia specyfiki firmy oraz jej potrzeb. Na poziom kosztów wdrożenia takiego oprogramowania wpływa przede wszystkim liczba użytkowników, moduły, które zostaną wdrożone oraz złożoność integracji z innymi systemami, takimi jak systemy produkcyjne czy te do zarządzania magazynem. Pamiętaj również, że koszt ERP to nie tylko cena samego oprogramowania, ale także szereg innych elementów. Dla małych firm korzystających z gotowych, standardowych rozwiązań, cena ERP może być stosunkowo niska – takie systemy, pozwalające na wystawianie faktur, prowadzenie księgowości czy podstawowe zarządzanie magazynem, mogą kosztować kilkaset złotych rocznie w formie subskrypcji. Są to produkty dostępne od ręki i zazwyczaj nie wymagają zaawansowanego wdrożenia.
Jednak bardziej rozbudowane systemy ERP, dostosowane do specyficznych potrzeb przedsiębiorstwa, wiążą się z większymi kosztami, wynikającymi z:
Niekiedy wdrożenie systemu wymaga dodatkowych inwestycji, dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie ERP postaraj się przeanalizować wszystkie składniki oferty, aby całkowite koszty inwestycji nie przekroczyły założonego budżetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat i uniknąć niespodzianek, przeczytaj artykuł ile kosztuje system ERP.
Wycena systemu ERP to złożony proces, podczas którego trzeba uwzględnić wiele elementów.
Jednym z najważniejszych jest koszt licencji, który może być rozliczany jednorazowo lub w formie subskrypcji (np. miesięcznej lub rocznej). Cena ERP zależy także od liczby użytkowników oraz wybranych modułów. Podczas wyceny warto także zwrócić uwagę na koszt wdrożenia, a w tym:
Pamiętaj, że całkowity koszt wdrożenia ERP powiększają również wydatki wynikające z konieczności aktualizacji oprogramowania, wsparcia technicznego oraz dalszego rozwoju systemu, np. w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby biznesowe. Dobrze jest również uważnie przyjrzeć się kosztom ukrytym, związanym z:
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym poradniku: Jak wycenić system ERP i przygotować się do wdrożenia?
Wdrożenie systemu ERP może trwać od kilku tygodni do nawet kilku lat – wiele zależy tu od zakresu projektu, a także wielkości przedsiębiorstwa, liczby wdrażanych modułów i użytkowników systemu czy wreszcie poziom skomplikowania procesów, które mają być obsługiwane za pomocą systemu. Czas wdrożenia systemu ERP może się wydłużyć, jeżeli oprogramowanie ma być dodatkowo zintegrowane z innymi programami wykorzystywanymi w firmie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w poradniku: Wdrożenie ERP – jak długo trwa, ile kosztuje, jak się do tego przygotować? Poznaj fakty i mity! - Symfonia
Aby sprawdzić koszt wdrożenia systemu ERP, możesz przejrzeć cennik na stronie producenta, zlecić analizę przedwdrożeniową lub skorzystać z kalkulatora ERP, który na podstawie kilku prostych pytań przygotuje szczegółową wycenę.
Kalkulator ERP dostępny na stronie Symfonii to interaktywny formularz, który pozwoli Ci sprawdzić, ile kosztuje system ERP w danej konfiguracji. Jeśli chcesz poznać szczegółową wycenę oprogramowania, wypełnij poszczególne pola, wpisując własną odpowiedź lub wybierając jedną z dostępnych opcji. Im więcej informacji podasz na temat swojej firmy, tym bardziej szczegółowe rozliczenie otrzymasz.
Na podstawie przesłanych w formularzu informacji przygotujemy szacunkową wycenę wdrożenia systemu ERP w Twojej firmie. Informacje otrzymasz od nas w ciągu maksymalnie 2 dni roboczych za pośrednictwem poczty e-mail lub telefonicznie.
Kalkulator ERP na stronie Symfonii to aplikacja całkowicie darmowa. Przygotowana za jego pomocą wycena systemu ERP nie zobowiązuje Cię też do zawarcia umowy.
Cena ERP zależy od wielu czynników, związanych zarówno z Twoją firmą, jak i specyfiką samego systemu. Aby przygotować szczegółową kalkulację, potrzebujemy informacji na temat tego, w jakiej branży działa przedsiębiorstwo, którymi obszarami chcesz zarządzać za pomocą systemu ERP oraz jaki dokładnie będzie zakres wdrożenia. Niektórych danych w kalkulatorze ERP nie musisz wpisywać ręcznie. Wystarczy, że wybierzesz jedną z opcji, jakie wyświetlą się po rozwinięciu paska. Dzięki temu wypełnienie formularza nie zajmie Ci wiele czasu.
Dane, które wpiszesz podczas wypełniania formularza, wykorzystamy wyłącznie do przygotowania wyceny systemu ERP. Jeśli zaznaczysz zgody marketingowe, konsultant Symfonii skontaktuje się z Tobą telefonicznie lub mailowo w celu omówienia szczegółów oferty. W formularzu możesz również zaznaczyć zgodę na otrzymywanie newslettera. Jeśli skorzystasz z tej opcji, co miesiąc otrzymasz od nas wiadomość e-mail z informacjami o najnowszych promocjach w Symfonii.
Wypełnianie danych, niezbędnych do wyliczenia kosztu wdrożenia ERP w Twojej firmie nie powinno zająć więcej niż 15 minut. Postaraj się nie pominąć żadnego pytania i podać jak najwięcej informacji. Kalkulację otrzymasz w ciągu maksymalnie 2 dni roboczych.
Aby skorzystać z kalkulatora i dowiedzieć się, ile kosztuje system ERP, nie potrzebujesz żadnych dodatkowych dokumentów. Wystarczy, że wpiszesz w formularzu dane adresowe, nr NIP, a także podstawowe informacje o swojej firmie takie jak branża czy liczba użytkowników systemu. Możesz podać także dodatkowe informacje, które pomogą nam przygotować bardziej szczegółową wycenę.