Symfonia ERP Business Intelligence

Oprogramowanie do analizy danych biznesowych oraz tworzenia raportów

Łatwiej podejmować decyzje, gdy wszystkie kluczowe dane są pod ręką
Oprogramowanie BI (Business Intelligence) to w rękach analityka czy osoby zarządzającej narzędzie do budowania strategicznej przewagi przedsiębiorstwa. Łatwiej podejmować trafne decyzje, gdy wszystkie kluczowe dane z najważniejszych obszarów działalności firmy są w jednym miejscu, a do dyspozycji masz wiele różnych gotowych schematów analiz i raportów. W każdej chwili możesz sprawdzić, jak wygląda sytuacja Twojego biznesu i czy efektywnie możesz wykorzystać pojawiające się szanse rynkowe. Szybciej zareagujesz też na trudne sytuacje. Będziesz o krok przed konkurencją.

Symfonia ERP Business Intelligence to zaawansowane i intuicyjne oprogramowanie do analizy danych biznesowych, stworzone z myślą o osobach podejmujących decyzje w firmach z sektora MŚP. Pozwala na dostęp do danych zagregowanych i zwymiarowanych poprzez gotowe raporty on-line oraz w formie tabel przestawnych w Excelu. Daje także możliwość tworzenia własnych raportów i analiz. A dzięki szybkiemu oraz niskokosztowemu wdrożeniu jest rozwiązaniem, na które mogą pozwolić sobie firmy na każdym etapie rozwoju.

Wiesz więcej, możesz więcej

Dynamiczna analiza i wygodny dostęp do informacji
Mając wgląd w aktualne dane, szybciej podejmiesz dobre decyzje.

Technologia OLAP umożliwia szybką, dynamiczną analizę danych i zmianę poziomu agregacji danych w dowolnym momencie zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Dostęp do raportów uzyskujesz z poziomu oprogramowania Symfonia ERP za pomocą prostego i intuicyjnego interfejsu. Możesz także skorzystać z przeglądarki WWW, arkuszy kalkulacyjnych czy innych narzędzi zewnętrznych (jak np. Microsoft Power BI).
Monitorowanie wykonania planów
Zoptymalizujesz procesy sprzedażowe na wielu poziomach.

Na bieżąco monitorujesz wykonanie planu sprzedaży, dlatego zawsze masz czas, by w porę zareagować. Możesz także poprawić rentowność prowadzonych akcji promocyjnych. Wgląd w rzetelne informacje o obrotach na poszczególnych klientach i projektach pomoże Ci w podjęciu decyzji o skoncentrowaniu się na kluczowych transakcjach.
Kontrola realizacji budżetu
Zapanujesz nad firmowymi finansami.

Z aplikacją BI cały czas kontrolujesz realizację budżetów, możesz także zarządzać wieloma ich wersjami. Zweryfikujesz poziom realizacji budżetu na poziomie projektów czy centrów kosztowych, w układzie bilansu, kont, przychodów i kosztów według wymiarów.

Jak wygląda praca z Symfonia ERP Business Intelligence?

Szybkość wdrożenia i niski koszt

Pracę rozpoczniesz po szybkim wdrożeniu i konfiguracji, przy bardzo atrakcyjnej cenie oprogramowania.

Gotowe schematy analiz

Otrzymujesz do dyspozycji ponad 50 gotowych, predefiniowanych analiz oraz możliwość dowolnej konfiguracji raportów według własnych potrzeb i preferencji.

Łatwa prezentacja danych

Dane możesz udostępniać za pomocą łatwych w obsłudze kokpitów oraz w formie czytelnych raportów prezentowanych w formie wykresów.

Zbiorcze analizy i raporty

Przeprowadzisz zbiorcze analizy i stworzysz raporty, czerpiąc dane z wybranych lub wszystkich spółek w grupie.

Większa baza danych zarządczych

Dzięki nowym mechanizmom budowania dekretów księgowych i przesyłania zwymiarowanych danych możesz rozszerzyć bazy informacji zarządczych bez rozbudowy planu kont lub rozwijając plan kont na potrzeby analityczne w oparciu o słowniki.

Zaawansowane analizy danych w finansach, sprzedaży, marketingu, kadrach i wielu innych obszarach

Zarządzanie przedsiębiorstwem

Bieżąca informacja o kondycji finansowej przedsiębiorstwa, płynności, realizacji celów strategicznych i operacyjnych.

Finanse

Badanie kosztów i przychodów, analiza rachunku wyników i bilansu, analiza rentowności, analiza danych finansowych, system kontrolingu, budżetowanie i kontrola budżetu.

Marketing

Analiza przychodu, rentowności i marży sprzedaży, czasu realizacji zamówień, rabatów i warunków finansowych.

Zarządzanie sprzedażą

Badanie dynamiki i trendów sprzedaży, porównania wyników w wielu wymiarach, badanie rentowności działów, struktur, produktów, budżetowania, kontrola budżetu.

Obsługa klientów

Analiza kontaktów z klientami, wartości obrotów.

Analiza danych płacowych i osobowych

Zestawienie składników płacowych z punktu widzenia struktury firm, danych osobowych, sposobu zatrudnienia, zatrudnionych pracowników, wynagrodzenia.

Wykorzystaj możliwości, jakie daje oprogramowanie BI

Wszystkim użytkownikom aplikacji Symfonia ERP Business Intelligence zapewniamy merytoryczne wsparcie w Centrum pomocy Symfonii.

Nasz Blog

Zobacz inne teksty na naszym blogu!

8 Października 2020

Jak poprawić marżowość za pomocą skutecznych narzędzi do analizy biznesowej [PODCAST]

W jaki sposób można lepiej zarządzać płynnością finansową, trafnie prognozować koszty, wiedzieć jak generować oszczędności tam, gdzie to tylko możliwe. Czy istnieją skuteczne sposoby na poprawę wskaźnika marżowości?

Czytaj więcej