Symfonia Finanse i Księgowość

Kompleksowy i łatwy w obsłudze program księgowy, z którym cała księgowość będzie pod Twoją kontrolą

Uniwersalność, wygoda i bezpieczeństwo

Symfonia Finanse i Księgowość to system, dzięki któremu możesz rzetelnie i komfortowo prowadzić księgowość w firmie lub biurze rachunkowym oraz zarządzać przedsiębiorstwem.

Uniwersalny
Symfonia pozwala prowadzić pełną księgowość w każdej firmie. Dzięki tysiącom użytkowników, którzy korzystają z programu na co dzień, wiemy, że system sprawdzi się w każdym typie organizacji w Polsce, bez względu na:
  • formę prawną
  • wielkość przedsiębiorstwa i strukturę organizacyjną
  • branżę i profil prowadzonej działalności (handlowy, usługowy lub produkcyjny)
Wygodny i elastyczny
System łatwo dostosowuje się do indywidualnych potrzeb firmy.
Z jednej strony zawiera gotowe do użycia narzędzia, przydatne do obsługi typowych procesów w działach księgowości w firmie i w biurach rachunkowych.
Z drugiej zaś strony, pozwala także na niemalże dowolne tworzenie własnych standardów obsługi procesów biznesowych w przedsiębiorstwie.
Bezpieczny
Program jest zgodny z aktualnymi przepisami i dzięki wbudowanym mechanizmom kontroli "pilnuje" poprawności ewidencji.

Praca z systemem księgowym Symfonia Finanse i Księgowość

Łatwy start i konfiguracja

Gotowe modele księgowe (wzorcowe plany kont, układ RZiS i bilansu) dla wybranych działalności gospodarczych i typów przedsiębiorstw.

Wygodna i szybka rejestracja danych

Wzorce księgowań i automatyczna kontrola poprawności wprowadzonych danych. Obsługa e-faktur i odczyt danych z faktur za pomocą OCR.

Automatyzacja pracy

Komplet gotowych narzędzi automatyzujących pracę i procesy w księgowości, m.in. weryfikacja firm z białą listą podatników VAT, rozliczenia międzyokresowe, amortyzacja środków trwałych.

Obsługa płatności

Obsługa podzielonej płatności dla kontrahentów oraz pracowników. Kontrola rozliczeń i łatwe księgowanie wyciągów bankowych.

Połączenie z chmurą i integracja przez API

Wymiana danych online, m.in. z programami sprzedażowymi Symfonia, odbiór elektronicznych faktur od kontrahentów oraz współpraca przez API dowolnymi systemami innych dostawców, oferujących dedykowane rozwiązania branżowe.

Analizy i raportowanie

Zestaw łatwych w użyciu narzędzi do analizy danych dostępnych w aplikacji z możliwością rozszerzenia o dodatkowe narzędzia Business Intelligence niezbędne w zarządzaniu firmą.

Sprawdź, jak wiele możesz zrobić z programem
Symfonia Finanse i Księgowość
Poznaj szczegóły

System księgowy w cyfrowym obiegu informacji

Program Symfonia Finanse i Księgowość pozwoli Ci zbudować własny system informatyczny do zarządzania i archiwizacji dokumentów elektronicznych w przedsiębiorstwie.

Program współpracuje m.in. z aplikacjami do zarządzania obiegiem dokumentów w firmie (zobacz Symfonia Obieg Dokumentów) i do obsługi klientów w biurze rachunkowym (zobacz Biuro Rachunkowe Online), wyposażonych m.in. w technologię OCR do skanowania faktur.

System finansowo-księgowy Symfonia współpracuje z oprogramowaniem obsługującym wiele różnych obszarów i procesów w przedsiębiorstwie:

Sprzedaż i zakupy

Więcej

Produkcja

Więcej

Wymiana faktur elektronicznych z kontrahentami

Więcej

Bezpieczeństwo podatkowe

Więcej

Obsługa pracowników w zakresie HR i wynagrodzeń

Więcej

Analizy biznesowe i raporty zarządcze

Więcej

Symfonia ERP Analityk Sprzedaży

Więcej

WebAPI do systemów bankowych od Symfonii

Więcej
Skorzystaj z naszego oprogramowania i przenieś swój biznes na wyższy poziom

Potrzebujesz wsparcia?

Każdy użytkownik systemu Symfonia Finanse i Księgowość może skorzystać z merytorycznego wsparcia w Centrum pomocy Symfonii.
Naszym klientom udostępniamy też wideo poradniki oraz profesjonalne szkolenia.

Nasz Blog

Zobacz inne teksty na naszym blogu!

21 Grudnia 2020

Elektroniczne fakturowanie [e-book]

W myśl obecnie obowiązujących przepisów co do formy elektroniczna faktura jest równie ważnym dokumentem jak papierowa z punktu widzenia administracji skarbowej, przedsiębiorców, jak również pozostałych podatników. Z tego względu przepisy określające konstrukcję faktur i zakres zawartych w nich informacji, a także zasady, na jakich należy je przechowywać, stosuje się również do wersji elektronicznej.

Czytaj więcej
1 Lutego 2021

Co JPK mówi o sytuacji Twojej firmy? [PODCAST]

Dla wielu przedsiębiorców to uciążliwy obowiązek, ale okazuje się, że dzięki JPK można dokładnie przyjrzeć się sytuacji finansowej swojej firmy. Jak to zrobić? Tego dowiesz się z naszego podcastu.

Czytaj więcej
2 Grudnia 2020

Arkusze kalkulacyjne Cię spowalniają? Oto jak przyspieszyć procesy biznesowe

Jako właściciel małej firmy prawdopodobnie używasz arkuszy kalkulacyjnych do wielu procesów biznesowych. Chociaż mogą to być potężne narzędzia, oprogramowanie w coraz większym stopniu dostarcza rozwiązań, które pomagają wykonywać te zadania wydajniej, bezpieczniej i szybciej.

Czytaj więcej
Sprawdź, jak wiele możesz zrobić z programem Symfonia Finanse i Księgowość
Zadbaliśmy o to, by każdy proces finansowo-księgowy można było obsłużyć kompleksowo, intuicyjnie, bezpiecznie i tak szybko, jak to tylko możliwe.
Obsługa podatków dochodowych
Obsługa podatku VAT
Obsługa płatności
Automatyka księgowa
Zarządzanie użytkownikami i organizacja działu księgowego
Sprawozdawczość zewnętrzna standardowa
Sprawozdawczość wewnętrzna i niestandardowa
Zaawansowane możliwości analityczne