Symfonia KSeF

Obsługa Krajowego Systemu e-Faktur

Krajowy System e-Faktur (KSeF)

to powszechnie dostępna platforma wymiany faktur VAT w obrocie gospodarczym. Umożliwia wystawianie, przesyłanie, odbieranie i przechowywanie dokumentów elektronicznych (e-faktur) w formie ustrukturyzowanej.

Przedsiębiorcy korzystający z oprogramowania finansowo-księgowego oraz handlowego mogą zintegrować swoje systemy firmowe z Symfonia KSeF.

mozliwosc integracji

Niezależnie od tego z jakiego oprogramowania korzystasz

Od ponad 25 lat zajmujemy się zarządzaniem elektronicznym obiegiem dokumentów ze szczególnym naciskiem na dokumenty księgowe. Jako jedni z pierwszych na rynku zaprojektowaliśmy własny standard obsługi e-faktur. To doświadczenia, które wykorzystaliśmy w przypadku obsługi nowego standardu faktury ustrukturyzowanej w ramach Symfonia KSeF.

Symfonia KSeF to rozwiązanie uniwersalne, z którego mogą korzystać zarówno użytkownicy oprogramowania Symfonii, jak i użytkownicy systemów innych producentów.

schemat

Korzyści ze współpracy z KSeF z wykorzystaniem oprogramowania Symfonii

Symfonia KSeF to dużo więcej niż system do wymiany faktur ustrukturyzowanych. To kompleksowe rozwiązanie do zarządzania dokumentami elektronicznymi.

Uwierzytelnione logowanie do systemu KSeF

Każdy podatnik ma indywidualne konto w systemie KSeF. Symfonia umożliwia autoryzację użytkowników w KSeF.

Bezpieczne archiwum

Faktura pozostaje w bazie danych Ministerstwa Finansów, nie ma konieczności wydawania jej duplikatów. Symfonia pozwala także na przechowywanie informacji przekazywanych do KSeF.

Mniej obowiązków

Podatnik nie musi archiwizować faktur wystawionych w KSeF, dokumenty są przechowywane przez administrację przez 10 lat. Za pośrednictwem aplikacji Symfonii KSeF możliwe jest pobieranie faktury ustrukturyzowanej z KSeF (status, numer identyfikacyjny, UPO).

Pewność dostarczenia faktury

Dzięki działaniu za pośrednictwem bazy Ministerstwa podatnik ma pewność, że faktura trafiła do kontrahenta. Symfonia pozwala na przekazywanie faktury ustrukturyzowanej do KSeF.

Mniej danych do przesłania

Podatnik wystawiający faktury ustrukturyzowane nie musi przesyłać na żądanie organów podatkowych struktury Jednolitego Pliku Kontrolnego dla Faktur (JPK_FA). Możliwe jest także szybkie przekazanie faktury ustrukturyzowanej do systemów Symfonii.

Wygoda użycia

e-Faktury wystawiane są według jednego wzorca, co upraszcza wymianę dokumentów między podatnikami oraz administracją. Symfonia zapewnia konwersję faktury wystawionej w programie na fakturę ustrukturyzowaną (XML).

Szybki zwrot VAT

Podatnicy wystawiający w 100% faktury ustrukturyzowane otrzymają zwrot VAT o 20 dni szybciej (w ciągu 40 a nie 60 dni jak dotychczas). Aby ułatwić firmom przejście na e-fakturowanie, Symfonia pozwala na zarządzanie całym procesem obiegu faktur w organizacji.

Rodzaje faktur obsługiwanych przez KSeF

Faktura ustrukturyzowana to dokument elektroniczny, który jest wystawiany przez podatników w ramach Krajowego Systemu e-Faktur. Jest zapisywana w formacie XML (jak pliki JPK), to jest określonym, wspólnym, jednolitym standardzie dla wszystkich dokumentów w obiegu.

Faktura podstawowa

Faktura korygująca

Faktura dokumentująca otrzymanie zapłaty lub jej części przed dokonaniem czynności oraz faktura wystawiona w związku z art. 106f ust. 4 ustawy (faktura do zaliczki)

Faktura wystawiona w związku z art. 106f ust. 3 ustawy (faktura końcowa po zaliczce)

Faktura, o której mowa w art. 106e ust. 5 pkt 3 ustawy (faktura uproszczona)

Faktura korygująca fakturę dokumentującą otrzymanie zapłaty lub jej części przed dokonaniem czynności oraz fakturę wystawioną w związku z art. 106f ust. 4 ustawy

Faktura korygująca fakturę wystawioną w związku z art. 106f ust. 3 ustawy

Zostaw swój dane, a my skontaktujemy się z Tobą.

Nasz Blog

Zobacz inne teksty na naszym blogu!

23 listopada 2022

Obowiązkowy KSeF – czy pozostawione w chmurze faktury są bezpieczne?

Jak zapewnia Ministerstwo Finansów, Krajowy System e-Faktur jest w pełni bezpieczny i działa tak, jak zaplanowano. Co dzieje się z fakturami przechowywanymi w chmurze i co zapewnia ich bezpieczeństwo?

Czytaj więcej
11 stycznia 2023

Czy KSeF oznacza koniec OCR?

O ile korzystanie z Krajowego Systemu e-Faktur obecnie jest dobrowolne, tak od 2024 roku stanie się obligatoryjne dla większości przedsiębiorców. Czy obowiązkowa integracja z systemem będzie jednoznaczna z końcem OCR?

Czytaj więcej
3 stycznia 2023

Obowiązkowy KSeF: ważne terminy i kary za błędy w fakturach

W grudniu został opublikowany projekt ustawy zmieniającej obecnie obowiązujące przepisy dotyczące podatku VAT. W projekcie pojawiła się już konkretna data wejścia w życie obowiązku korzystania z KSeF przez przedsiębiorców oraz wiele innych nowości. Czytaj więcej by dowiedzieć się, co czeka polski biznes już za kilkanaście miesięcy.

Czytaj więcej