Symfonia KSeF

Obsługa Krajowego Systemu e-Faktur

Krajowy System e-Faktur (KSeF)

to powszechnie dostępna platforma wymiany faktur VAT w obrocie gospodarczym. Umożliwia wystawianie, przesyłanie, odbieranie i przechowywanie dokumentów elektronicznych (e-faktur) w formie ustrukturyzowanej.

Przedsiębiorcy korzystający z oprogramowania finansowo-księgowego oraz handlowego mogą zintegrować swoje systemy firmowe z Symfonia KSeF.

mozliwosc integracji

Niezależnie od tego z jakiego oprogramowania korzystasz

Od ponad 25 lat zajmujemy się zarządzaniem elektronicznym obiegiem dokumentów ze szczególnym naciskiem na dokumenty księgowe. Jako jedni z pierwszych na rynku zaprojektowaliśmy własny standard obsługi e-faktur. To doświadczenia, które wykorzystaliśmy w przypadku obsługi nowego standardu faktury ustrukturyzowanej w ramach Symfonia KSeF.

Symfonia KSeF to rozwiązanie uniwersalne, z którego mogą korzystać zarówno użytkownicy oprogramowania Symfonii, jak i użytkownicy systemów innych producentów.

schemat

Korzyści ze współpracy z KSeF z wykorzystaniem oprogramowania Symfonii

Symfonia KSeF to dużo więcej niż system do wymiany faktur ustrukturyzowanych. To kompleksowe rozwiązanie do zarządzania dokumentami elektronicznymi.

Uwierzytelnione logowanie do systemu KSeF

Każdy podatnik ma indywidualne konto w systemie KSeF. Symfonia umożliwia autoryzację użytkowników w KSeF.

Bezpieczne archiwum

Faktura pozostaje w bazie danych Ministerstwa Finansów, nie ma konieczności wydawania jej duplikatów. Symfonia pozwala także na przechowywanie informacji przekazywanych do KSeF.

Mniej obowiązków

Podatnik nie musi archiwizować faktur wystawionych w KSeF, dokumenty są przechowywane przez administrację przez 10 lat. Za pośrednictwem aplikacji Symfonii KSeF możliwe jest pobieranie faktury ustrukturyzowanej z KSeF (status, numer identyfikacyjny, UPO).

Pewność dostarczenia faktury

Dzięki działaniu za pośrednictwem bazy Ministerstwa podatnik ma pewność, że faktura trafiła do kontrahenta. Symfonia pozwala na przekazywanie faktury ustrukturyzowanej do KSeF.

Mniej danych do przesłania

Podatnik wystawiający faktury ustrukturyzowane nie musi przesyłać na żądanie organów podatkowych struktury Jednolitego Pliku Kontrolnego dla Faktur (JPK_FA). Możliwe jest także szybkie przekazanie faktury ustrukturyzowanej do systemów Symfonii.

Wygoda użycia

e-Faktury wystawiane są według jednego wzorca, co upraszcza wymianę dokumentów między podatnikami oraz administracją. Symfonia zapewnia konwersję faktury wystawionej w programie na fakturę ustrukturyzowaną (XML).

Szybki zwrot VAT

Podatnicy wystawiający w 100% faktury ustrukturyzowane otrzymają zwrot VAT o 20 dni szybciej (w ciągu 40 a nie 60 dni jak dotychczas). Aby ułatwić firmom przejście na e-fakturowanie, Symfonia pozwala na zarządzanie całym procesem obiegu faktur w organizacji.

Rodzaje faktur obsługiwanych przez KSeF

Faktura ustrukturyzowana to dokument elektroniczny, który jest wystawiany przez podatników w ramach Krajowego Systemu e-Faktur. Jest zapisywana w formacie XML (jak pliki JPK), to jest określonym, wspólnym, jednolitym standardzie dla wszystkich dokumentów w obiegu.

Faktura podstawowa

Faktura korygująca

Faktura dokumentująca otrzymanie zapłaty lub jej części przed dokonaniem czynności oraz faktura wystawiona w związku z art. 106f ust. 4 ustawy (faktura do zaliczki)

Faktura wystawiona w związku z art. 106f ust. 3 ustawy (faktura końcowa po zaliczce)

Faktura, o której mowa w art. 106e ust. 5 pkt 3 ustawy (faktura uproszczona)

Faktura korygująca fakturę dokumentującą otrzymanie zapłaty lub jej części przed dokonaniem czynności oraz fakturę wystawioną w związku z art. 106f ust. 4 ustawy

Faktura korygująca fakturę wystawioną w związku z art. 106f ust. 3 ustawy

Zostaw swój dane, a my skontaktujemy się z Tobą.

Nasz Blog

Zobacz inne teksty na naszym blogu!

26 maja 2022

Korzystanie z Krajowego Systemu e-Faktur będzie obowiązkowe

Zbliża się czas, w którym rozstrzygnie się, w jakim trybie i od kiedy w Polsce wprowadzony zostanie obowiązek korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur.

Czytaj więcej
23 maja 2022

Zgoda Komisji Europejskiej na obowiązkowy KSeF w 2023 r.

W tym odcinku podcastu posłuchasz o najnowszych zmianach prawnych ważnych z punktu widzenia księgowości.

Czytaj więcej
15 lutego 2022

KSeF: Powstanie centralny rejestr e-faktur i nowy standard e-fakturowania

Od stycznia 2022 r. wchodzi w życie znowelizowana ustawa o VAT. Wraz z nią rusza Krajowy System e-Faktur oraz nowy standard ustrukturyzowanej faktury elektronicznej. Co te zmiany oznaczają dla przedsiębiorców?

Czytaj więcej