Symfonia
Ekosystem KSeF

Oprogramowanie do obsługi faktur ustrukturyzowanych w ramach Krajowego Systemu e-Faktur w jednym miejscu

Kontakt Sklep

Stworzyliśmy rozwiązanie, które gwarantuje przepływ danych pomiędzy Krajowym Systemem e-Faktur a całą gamą naszych produktów z obszaru wystawiania, księgowania i obiegu faktur: Symfonia Handel, Symfonia Finanse i Księgowość, Symfonia Obieg Dokumentów oraz Symfonia eBiuro.

Ekosystem Symfonia – Oprogramowanie z KSeF
Jak działa Symfonia Ekosystem KSeF?

Symfonia Ekosystem KSeF to rozwiązanie obejmujące pełen proces obiegu faktur. Zarówno wysłanie jak i odbiór dokumentów we współpracy z KSeF przeprowadzisz bezpośrednio w aplikacjach Symfonii, bez potrzeby ciągłego logowania się do portalu Ministerstwa Finansów.

Dokumenty sprzedażowe wyślesz z modułu Symfonia Handel oraz Symfonia eBiuro zaraz po ich wystawieniu lub w ramach operacji zbiorczych spod kartoteki sprzedaży. Symfonia zadba o utworzenie odpowiedniej struktury XML i przekazanie faktury do KSeF Ministerstwa Finansów.

Dokumenty kosztowe możesz odebrać do modułu Symfonia Finanse i Księgowość lub Symfonia Handel prosto z Symfonii KSeF albo wcześniej przeprowadzić przez proces akceptacji w Symfonii Obieg Dokumentów (zależnie od wybranego modelu pracy i przyjętych w firmie procesów). Jeżeli pracujesz na aplikacji Symfonia eBiuro do dyspozycji masz uproszczony mechanizm akceptacji dokumentu.

Dokumenty towarowe, które powinny skutkować przyjęciami na magazynie, mogą zostać przyjęte w module Symfonia Handel lub Symfonia eBiuro i w ten sposób rozliczyć przyjęte dostawy, tworząc odpowiednie pozycje w kartotece towarów lub uzgadniając z istniejącymi.

Ekosystem Symfonia – Oprogramowanie KseF
Symfonia KSeF

Rozwiązanie dla Twojego biznesu, które umożliwia skuteczną i bezpieczną współpracę z platformą KSeF Ministerstwa Finansów.

grafika
Symfonia KSeF – Uniwersalność narzędzia

Uniwersalność - korzystaj z Symfonii KSeF niezależnie od wielkości Twojej firmy oraz bez względu na to, czy pracujesz na co dzień z oprogramowaniem Symfonii, czy z systemami innych producentów.

Symfonia KSeF – Elastyczność w budowaniu procesów księgowych

Elastyczność - zbuduj firmowe procesy z gotowych komponentów Symfonia Ekosystem KSeF i dopasuj je do potrzeb swojego biznesu.

Symfonia KSeF – Integracja z SOD Symfonia oraz API

Współpraca - dzięki wbudowanemu API Symfonia KSeF w pełni współpracuje z programami Symfonia Handel, Symfonia Finanse i Księgowość, Symfonia Obieg Dokumentów, Symfonia eBiuro oraz innym oprogramowaniem branżowym.

Zalety Symfonii KSeF​

Symfonia KSeF – Łatwy start Łatwy start​

Nie musisz instalować dodatkowego oprogramowania. Wystarczy, że założysz konto i autoryzujesz swoją firmę w KSeF.

Symfonia KSeF – Łatwa i wygodna obsługa Wygoda i łatwość obsługi​

Wystawiasz i odbierasz faktury tak jak zwykle, a Symfonia KSeF działa w tle i wspiera cały proces komunikacji z Ministerstwem Finansów.

Symfonia KSeF – Bezpieczna praca Bezpieczeństwo pracy

Dzięki Symfonii KSeF nie wyślesz do Ministerstwa Finansów błędnych, niekompletnych lub zdublowanych faktur.

Symfonia KSeF – Stała aktualizacja z Ministerstwa Finansów Zawsze aktualna

Aktualizacja komunikacji z serwerami MF odbywa się na serwerach Symfonii, dzięki czemu zawsze masz dostęp do najnowszej wersji programu.

Symfonia KSeF – Zabezpieczenie w razie awarii serwerów Ministerstwa Finansów Automatyzacja pracy w razie awarii

Symfonia KSeF automatycznie obsłuży procedury w przypadku awarii serwerów Ministerstwa Finansów.​

Symfonia KSeF – Wszystkie dokumenty w jednym miejscu Porządek​

Bez względu na to, z jakiej konfiguracji programów Symfonii korzystasz, masz dostęp do wszystkich danych swojej firmy w jednym miejscu.​

Dopasuj produkty Symfonii i zbuduj swój własny ekosystem, który odpowie na potrzeby Twojego biznesu​

To Ty wybierasz, które elementy wykorzystasz do zbudowania swojego procesu KSeF - my dostarczamy wszelkie niezbędne składniki i gwarantujemy integrację między nimi.

Symfonia Handel

Wystawienie faktury, informacja o statusie faktury w KSeF, informacja o numerze KSeF faktury, komunikacja z Symfonią KSeF (połączenie z chmurą Symfonii).

Symfonia Finanse i Księgowość

Dostęp i pobieranie faktur na żądanie lub automatyczne, podział na faktury zakupowe i sprzedażowe, rozbudowane filtry i akcje zbiorcze, powiadomienia mailowe z raportem pobranych faktur.

Symfonia Obieg Dokumentów

Bezpośredni odbiór e-faktur, obieg faktur zakupu, opis merytoryczny i akceptacja, uprawnienia i poufność. Faktury uzupełnione o protokoły, specyfikacje.

Symfonia eBiuro

Wysyłanie faktur do klienta lub do KSeF bezpośrednio z poziomu aplikacji. Numer KSeF widoczny na liście dokumentów, statusy wysłanej i odebranej faktury. Łatwe, szybkie księgowanie faktur lub eksport do Symfonia Finanse i Księgowość (pełne księgi handlowe).

Model odbierania faktury z KSeF za pośrednictwem Symfonii Obieg Dokumentów

Model wysyłania i odbioru faktury z KSeF za pośrednictwem Symfonii Handel

Odkryj idealne rozwiązanie dla Twojej firmy lub biura rachunkowego

Przygotowaliśmy krótką ankietę, która pomoże nam lepiej zrozumieć, jakie aspekty KSeF będą dla Ciebie najbardziej korzystne. Niezależnie od wielkości Twojej organizacji lub liczby wystawianych faktur, nasze spersonalizowane podejście zapewni Ci właściwe narzędzia i rozwiązania. Odpowiedz na kilka kluczowych pytań i zobacz, jak możesz usprawnić procesy w Twojej organizacji.

Symfonia Ksef – Integracja z Symfonia Handel
Symfonia Handel

Chcesz przyspieszyć i usprawnić proces wystawiania faktur w Twoim przedsiębiorstwie? Wybierz Symfonia Handel – program zintegrowany z Symfonią KSeF oraz Krajowym Systemem e-Faktur.

Zaawansowane funkcje, intuicyjny interfejs oraz pewność zgodności z przepisami – to wszystko znajdziesz w Symfonii Handel.

Wsparcie dla KSeF

Intuicyjnie wystawisz, wyślesz i odbierzesz faktury ustrukturyzowane. Wszystkie wymagane przepisami dokumenty znajdą się w KSeF zaraz po ich wystawieniu.

Automatyzacja

Możesz wysyłać dokumenty zbiorczo, w dogodnym dla ciebie czasie lub zdecydować o ich automatycznej wysyłce natychmiast po wystawieniu.

Bezpieczeństwo

Zawsze wiesz, że jesteś na bieżąco. Aktualne statusy dokumentów w KSeF widzisz w kartotece, w przyjaznej, graficznej formie. A ryzyko błędów zminimalizujesz, dzięki cyfrowemu procesowi obiegu faktur oraz systemowi uzgodnień danych.

Efektywność

Możesz skoncentrować się na pracy. Działasz jak do tej pory, ale cyfrowo i bez papieru. Dzięki temu przyspieszysz codzienne działania handlowe i księgowe.

Współpraca

W Symfonia KSeF bezpiecznie i bezobsługowo przesyłasz dodatkowe informacje do swoich kontrahentów. Również takie, które nie są wymagane przez Ministerstwo Finansów.​

Elastyczność

Każda działalność jest inna. Wystarczy kilka prostych ustawień, aby dostosować Symfonia KSeF do potrzeb Twojej firmy i swoich upodobań.​

Symfonia Finanse i Księgowość

Symfonia Finanse i Księgowość ułatwia zarządzanie e-fakturami zgodnie z Krajowym Systemem e-Faktur. Pozwala na skoncentrowanie się na tym, co dla Ciebie najważniejsze. Przeczytaj, co zyskujesz na integracji Symfonii Finanse i Księgowość z Symfonią KSeF.

Symfonia Ksef – Integracja z Symfonia finanse i księgowość
Zgodność z KSeF

Symfonia Finanse i Księgowość jest zgodna z KSeF. Pozwala pobierać i przechowywać e-faktury zgodnie z najnowszymi przepisami, eliminując ryzyko niezgodności z prawem.

Dostęp i pobieranie faktur na żądanie

Nie musisz już tracić czasu na szukanie faktur, Symfonia Finanse i Księgowość zapewnia łatwy dostęp do wszystkich faktur, które możesz pobierać na bieżąco. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz faktury zakupowej czy sprzedażowej, wszystko jest dostępne w jednym miejscu.

Automatyczne pobieranie faktur z KSeF

Oszczędzaj czas i minimalizuj ryzyko popełnienia błędów, dzięki automatycznemu pobieraniu faktur z KSeF. Skonfiguruj parametry raz, a Symfonia Finanse i Księgowość zadba o resztę.

Podział na faktury zakupowe i sprzedażowe

Podział faktur na zakupowe i sprzedażowe, które ułatwiają śledzenie transakcji i zarządzanie dokumentami.

Rozbudowane filtry i akcje zbiorcze

Przeglądaj swoje faktury z łatwością, dzięki rozbudowanym filtrom, które pozwalają na szybkie odnalezienie potrzebnych informacji. Dzięki akcjom zbiorczym zarządzanie fakturami staje się prostsze niż kiedykolwiek.

Powiadomienia mailowe z raportem pobranych faktur

Otrzymuj regularne powiadomienia mailowe z raportem faktur, które zostały pobrane z KSeF. Bądź zawsze na bieżąco!​

Symfonia KSeF – Integracja z Symfonia Obieg Dokumentów (Symfonia SOD)
Symfonia Obieg Dokumentów

Symfonia Obieg Dokumentów: ewidencja i akceptacja e-faktur w Twojej Firmie!

Zautomatyzuj i zoptymalizuj procesy księgowe dzięki zaawansowanej integracji Symfonia Obieg Dokumentów i Symfonia KSeF. Odbieraj e-faktury bezpośrednio, eliminując zbędne etapy ręcznego wprowadzania dokumentów.

Kompleksowość

Twoje faktury są uzupełnione o wszystkie niezbędne załączniki i dodatkowe informacje.

Prywatność

Dzięki rozbudowanemu systemowi uprawnień masz zagwarantowaną poufność dla kluczowych faktur.

Automatyzacja

Możesz utworzyć automatyczną ścieżkę dla wybranych typów dokumentów.

Klasyfikacja

Symfonia Obieg Dokumentów pozwala precyzyjnie przypisać faktury do odpowiednich działów i kategorii kosztów.

Uniwersalność

Faktury, umowy, pisma, delegacje, korespondencja – to wszystko jest dla Ciebie dostępne w jednym narzędziu.

Bezpieczeństwo

​Nawet w przypadku braku połączenia z Ministerstwem Finansów masz zagwarantowany dostęp do dokumentów KSeF.

Identyfikacja

Nasz program to wsparcie dla działu księgowego w identyfikacji merytorycznej kosztu.

Odkryj moc cyfrowego obiegu faktur w Twojej firmie i wygodnie zarządzaj fakturami z KSeF! Zyskaj przejrzystość procedur, przyspiesz przepływ informacji i podnieś efektywność działania na każdym etapie.

Symfonia eBiuro

Symfonia eBiuro to oprogramowanie dla mikro i małych przedsiębiorstw, które umożliwia obsługę Krajowego Systemu e-Faktur. Rozwiązanie dostępne również w aplikacji mobilnej na platformach iOS oraz Android.

Symfonia KSeF – Integracja z Symfonia eBiuro
Fakturowanie

W łatwy sposób wystawisz faktury, zarejestrujesz koszty, dodasz pliki do OCR oraz obsłużysz faktury walutowe. Ustawisz cykliczne faktury, które wystawią się i wyślą same do klienta bez logowania do aplikacji. Symfonia eBiuro integruje się z GUS, Vies, NBP, sprawdza statusu podmiotu VAT.

OCR

Dodaj pliki OCR w formacie pdf, jpg, png, tiff lub wyślij ze swojego maila bezpośrednio do Symfonii eBiuro. System odczyta wszystkie dane włącznie z pozycjami. OCR obsługuje języki: polski, niemiecki, angielski, francuski, węgierski, rumuński.

Komunikacja

Odbieraj i wysyłaj faktury do KSeF. Filtruj faktury po numerze KSeF lub po statusie. Wysyłaj faktury do klienta i śledź wysyłkę. Możesz sprawdzić, czy kontrahent odebrał fakturę za pośrednictwem e-maila.

Baza danych

Buduj na bieżąco swoją bazę kontrahentów i produktów, nawet podczas wystawiania faktur. Możesz dodać też gotowe pliki swojej bazy. Twórz grupy cenowe. Sprawdzaj status podmiotu VAT.

Uprawnienia

Zarządzaj dostępem do aplikacji. Nadawaj uprawnienia swoim pracownikom z możliwością ograniczonego dostępu. Korzystaj z aplikacji mobilnej 24/7, gdziekolwiek będziesz.

KPiR i Ryczałt Ewidencjonowany

Księguj na bieżąco dokumenty. Generuj ewidencję, KPiR, deklaracje. Wysyłaj bezpośrednio do US JPK_V7 i VAT_UE, odbieraj UPO. Przekazuj deklaracje ZUS.

Amortyzacja

Kontroluj wartość środków trwałych w Twojej firmie. Księguj koszty bezpośrednio w aplikacji.

Kadry i Płace

Prowadź dokumentację swoich pracowników w jednym miejscu. Dodawaj umowy, twórz wynagrodzenia oraz listy płac. Prowadź ewidencję, delegacje oraz PPK pracowników.

Wielomagazynowość

Miej stały dostęp do stanów magazynowych w Twojej firmie. Wystawiaj faktury razem z PZ i WZ. W czasie rzeczywistym sprawdzisz stan danego produktu w magazynie. Możesz tworzyć wybraną inwentaryzację w zależności od danej potrzeby.

FAQ KSeF

Od strony ekosystemu Symfonia KSeF jest aplikacją, która pośredniczy w przesyłaniu e-faktur do KSeF, jest więc ona w tym procesie niezbędna. Natomiast warto podkreślić, że Symfonia Handel i Symfonia KSeF współpracują ze sobą tak, by użytkownik wystawiający fakturę w systemie Handel nie musiał bezpośrednio korzystać z Symfonii KSeF – działa ona w tle jako w pełni zintegrowana usługa z Symfonią Handel.

Tak, Symfonia KSeF daje możliwość zbiorczego przesyłania e-faktur do KSeF.

Tak, Symfonia KSeF jako rozwiązanie natywne integruje się z oprogramowaniem Symfonia Obieg Dokumentów podobnie jak z innymi systemami Symfonii, tak aby maksymalnie ułatwić obsługę e-faktur oraz zautomatyzować ich obieg i przetwarzanie.

Symfonia KSeF pobiera automatycznie e-faktury bezpośrednio z Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF), nie ma więc znaczenia, jakie oprogramowanie przesłało fakturę sprzedażową do KSeF. Ponadto Symfonia KSeF ma własne API, które pozwala zintegrować to rozwiązanie z innym oprogramowaniem – w tym także z systemami pochodzącymi od różnych producentów rozwiązań IT.

Z Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) e-faktury zakupowe są importowane do systemu Symfonia Finanse i Księgowość automatycznie za pośrednictwem aplikacji Symfonia KSeF. Trafiają one do bufora, podobnie jak importowane z KSeF e-faktury sprzedaży.

Dla podmiotów wystawiających niewielką liczbę faktur rekomendujemy system chmurowy Symfonia eBiuro. Przewidzieliśmy obsługę do 5 faktur miesięcznie bez żadnych opłat.

Dla podmiotów wystawiających niewielką liczbę faktur rekomendujemy wygodny i łatwy w obsłudze system chmurowy Symfonia eBiuro. Jeśli jednak mimo małej liczby faktur chcesz obsługiwać bardziej skomplikowane procesy sprzedaży - wybierz Symfonia Handel. W obu przypadkach bez żadnych opłat wyślesz lub odbierzesz z KSeF do 5 faktur miesięcznie.

Po utworzeniu organizacji w Symfonia KSeF dostajesz dostęp do pakietu 5. dokumentów, które możesz wykorzystać do wysyłki lub odbioru dokumentów z Krajowego Systemu e-Faktur. Ten bezpłatny pakiet będzie dla Ciebie odnawiany zawsze co 30 dni, ale niewykorzystane dokumenty nie przejdą na kolejny miesiąc – w każdym miesiącu możesz bezpłatnie wysłać lub odebrać do 5 dokumentów.

Jeśli chcesz za pośrednictwem Symfonii KSeF wysyłać lub odbierać z Krajowego Systemu e-Faktur więcej niż 5 dokumentów w miesiącu – możesz skorzystać z płatnego limitu Symfonii KSeF. Zakupu subskrypcji możesz dokonać za pośrednictwem swojego opiekuna handlowego lub w naszym e-sklepie

Po wykorzystaniu wszystkich dokumentów dostępnych w pakiecie Symfonii KSeF nadal możesz generować faktury w formacie ustrukturyzowanym, ale nie działa funkcja wysłania ich na platformę KSeF. Analogicznie nie działa funkcja pobierania faktur ustrukturyzowanych z platformy ministerstwa, ale można pobrane ręcznie do Symfonii KSeF faktury zaimportować do innych programów Symfonii.

Dowiedz się jak wysyłać
i odbierać faktury z KSeF za pomocą programów Symfonii
Skontaktuj się z nami
Symfonia KSeF – wysyłanie i odbieranie e-faktur za pomocą programu Symfonia
Symfonia

Jaki typ księgowości prowadzi Twoja firma?

   
   
   

Ile średnio wysyłasz
i odbierasz faktur miesięcznie?

   
   
   

Uproszczona księgowość wymaga prostych, ale efektywnych narzędzi. Symfonia eBiuro jest stworzone z myślą o takich potrzebach. Dowiedz się więcej o tym, jak możemy Ci pomóc.

Przejdź na stronę Symfonii eBiuro

Rozumiemy, że przy takiej ilości faktur potrzebujesz nie tylko efektywnych narzędzi księgowych, ale także wsparcia w zarządzaniu nimi. Dlatego proponujemy przejście do naszego e-sklepu, gdzie znajdziesz rozwiązania skrojone na miarę Twoich potrzeb finansowych i księgowych.

Przejdź do e-sklepu

Nasze rozwiązania do obiegu i akceptacji faktury z KSeF są zintegrowane z programami Symfonii, aby maksymalnie ułatwić Twoją pracę. Dowiedz się, jak możemy Ci pomóc.