Symfonia Obieg Dokumentów – Twoje cyfrowe biuro!

Zdecyduj się na cyfrowy obieg dokumentów, by oprócz elastyczności zyskać także oszczędność czasu, pieniędzy i cennych zasobów.

Zarządzanie komunikacją z pracownikami nigdy nie było tak efektywne!

Symfonia Obieg Dokumentów to platforma chmurowa łącząca system ECM z systemem pracy grupowej i elementami ERP. Za jej pomocą obsłużysz wygodnie takie procesy jak obieg dokumentów elektronicznych w firmie, delegacje, tworzenie i ewidencja umów, zarządzanie projektami, porządkowanie dokumentów przy pomocy elektronicznych segregatorów i wiele innych. 

Cyfrowe miejsce pracy
Symfonia Obieg Dokumentów jako system klasy ECM udostępniany w chmurze daje Tobie i Twoim pracownikom cyfrową przestrzeń do komunikacji i wykonywania codziennych obowiązków niezależnie od miejsca wykonywania pracy.
Wyjątkowa łatwość użytkowania
Intuicyjny i przemyślany interface sprawia, że szybko możesz zrozumieć funkcjonowanie platformy i wygodnie rozpocząć pracę.
Współpraca z oprogramowaniem Symfonia
Zdefiniowane szablony księgowań, możliwość tworzenia własnych procedur księgowań czy użycie dodatkowych słowników do dekretacji dokumentów kosztowych sprawiają, że bez trudu przeniesiesz dane do systemu finansowo-księgowego Symfonia.

Symfonia Obieg Dokumentów wspiera obieg cyfrowych dokumentów w każdej firmie, niezależnie od wielkości czy lokalizacji.

Optyczne rozpoznawanie znaków (OCR)

Dzięki funkcji Optical Character Recognition (OCR), szybko i wygodnie wprowadzisz do obiegu dane z faktur papierowych, jak i elektronicznych (np. otrzymanych e-mailem). Radykalnie ograniczysz także ryzyko błędów.

Obieg faktury kosztowej

W jednej chwili sprawdzisz, u kogo obecnie znajduje się konkretny dokument księgowy oraz na jakim jest etapie obiegu dokumentów (np. opisu merytorycznego, akceptacji kosztu), czy może został już zaakceptowany i czeka na wysłanie przelewu do kontrahenta.

Szybkie i łatwe wdrożenie

Od początku pracy na platformie masz do dyspozycji aż sześć gotowych scenariuszy obiegu dokumentów w organizacji, które są konfigurowalne według istniejących procedur i zasad przedsiębiorstwa. Efektem jest skrócenie czasu wdrożenia platformy do firmy oraz możliwość modyfikacji, jeżeli w trakcie pracy na produkcie zmienią się potrzeby.

Sprawdź, jak wiele możesz zrobić z programem
Symfonia Obieg Dokumentów
Poznaj szczegóły
Skorzystaj z naszego oprogramowania i przenieś swój biznes na wyższy poziom

Dajemy Ci wsparcie na każdym etapie pracy z programem

Każdy użytkownik systemu aplikacji Symfonia Obieg Dokumentów może skorzystać z merytorycznego wsparcia w Centrum pomocy Symfonii. Centrum pomocy Symfonii to baza wiedzy, aktualizowana na bieżąco przez Dział Wsparcie Technicznego Produktu. Obsługa techniczna realizowana przez zespół Customer Support w kanale online.
Otrzymujesz także dostęp do poradników wideo, które krok po kroku pokażą Ci, w jaki sposób osiągać najlepsze rezultaty pracy na programie.

Nasz Blog

Zobacz inne teksty na naszym blogu!

26 Stycznia 2021

Symfonia Obieg Dokumentów - Twoje cyfrowe biuro [WEBINARIUM]

Oszczędność czasu i pieniędzy jeszcze nigdy nie były tak ważne dla firm jak teraz. W tej dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości, kiedy nasza praca i kontakty międzyludzkie przybrały zdalną formę, z pomocą całym zespołom przychodzi elektroniczny obieg dokumentów.

Czytaj więcej
19 Kwietnia 2021

Symfonia Obieg Dokumentów - Twoje cyfrowe biuro [WEBINARIUM]

Obieg dokumentów w firmie od zawsze był istotnym elementem jej funkcjonowania. Jak jednak zachować kontrolę nad dokumentami w sytuacji, gdy całe zespoły pracują zdalnie? Odpowiedzią jest elektroniczny obieg dokumentów.

Czytaj więcej
10 Grudnia 2020

W jaki sposób cyfrowe dane mogą wspomagać efektywniejsze zarządzanie biznesem? [PODCAST]

Można śmiało powiedzieć, że 2020 rok jest przełomowy dla polskich przedsiębiorstw po kątem digitalizacji. Firmy działające niemal we wszystkich branżach, musiały znacznie przyspieszyć wprowadzanie procesów cyfryzacyjnych, by odnaleźć się w dzisiejszej wirtualnej rzeczywistości.

Czytaj więcej
Sprawdź, jak wiele możesz zrobić z aplikacją Symfonia Obieg Dokumentów
Efektywna i nowoczesna organizacja pracy zespołu
Z poziomu kalendarza zorganizujesz zdalne spotkanie zespołu, przygotujesz materiały lub sięgniesz po zgromadzone dane po to aby np. omówić konkretną transakcję z klientem. Dzięki podglądowi kalendarzy innych członków zespołu, efektywnie zarządzisz czasem spotkania. Ułatwisz pracę zespołowi dołączając dokumenty potrzebne do pracy.
Błyskawiczna i prosta komunikacja
Skończ z marnowaniem czasu na szukanie zagubionych maili i nieaktualnych załączników. W Symfonia Obieg Dokumentów łatwo utworzysz zadania z e-maili i zarządzisz nimi na tablicy Kanban. Dodatkowo błyskawicznie skomunikujesz się z członkami zespołu dzięki opcji wbudowanego czatu.
Lepsze zarządzanie umowami z kontrahentami
W łatwy sposób utworzysz umowę z kontrahentem, zaewidencjonujesz ją, a następnie umieścisz w archiwum, skąd w każdej chwili będziesz mieć do niej intuicyjny dostęp. Dzięki temu, że wszystkie niezbędne narzędzia, jak harmonogramy, listę zadań, dokumentację, wspólny kalendarz masz zawsze pod ręką.
Cyfrowy obieg pism przychodzących
Możesz zoptymizować zarządzanie pismami przychodzącymi. Jeżeli masz do czynienia z fakturą kosztową, dzięki funkcji OCR możesz pracować na jej cyfrowej wersji. Nigdzie nie będziesz musiał dostarczać faktury osobiście lub pocztą. Po uzyskaniu komentarzy z innych działów, może wrócić do Ciebie w formie skanu z odpowiednimi komentarzami lub uwagami. Obieg pism przychodzących odbywa się za pomocą metody ad hoc, czyli poprzez wskazanie osoby lub osób do których należy przekazać pismo.
Sprawdź, jakie procesy firmowe obsłużysz za pomocą platformy Symfonia Obieg Dokumentów!
Faktury zakupu
Wbudowany silnik OCR wspomaga wprowadzanie danych z zeskanowych faktur do systemu. Informacje z faktur są następnie automatycznie rejestrowane w elektronicznym dzienniku.
Delegacje
Od teraz wypełnienie wszystkich formularzy i rozliczenie delegacji zajmie Ci znacznie mniej czasu. W systemie otrzymasz akceptację wyjazdu służbowego, rozliczenie diet, kosztów dojazdu, noclegu i innych. System rozlicza delegacje krajowe i zagraniczne. W systemie odbywa się wskazanie środka transportu, akceptacja wniosku o delegację, a także istnieje możliwość podłączenia rachunków i innych załączników związanych z celem delegacji.
Umowy
Aplikacja wspomoże Cię w procesie tworzenia i udostępnienia nowych umów, a także przypomni o terminach ich ważności. Zarządzisz procesem wewnętrznej akceptacji treści umowy przed jej ostatecznym podpisaniem. Dział księgowy ma stały dostęp do umów, więc w każdej chwili może zweryfikować czy przedłożona faktura jest prawidłowo wystawiona.
Sprawy
Możesz powiązać ze sobą kilka dokumentów, przypisać do danej kategorii, a następnie kontrolować terminowość załatwienia konkretnej sprawy. Sprawę możesz wykorzystać jako checklistę, np. gdy negocjujesz i przygotowujesz umowę lub realizujesz zamówienie. W module otrzymujesz także dostęp do elektronicznych koszulek na e-dokumenty w segregatorze. Możesz prowadzić takie zagadnienia jak: reklamacje, prowadzenie małego projektu, negocjacje handlowe, serwis, projekty marketingowe. Listę zadań można prowadzić w formie checlisty, tablicy Kanban lub harmonogramu. Program pomaga w sprawnym prowadzeniu sprawy poprzez udostępnienie takich funkcjonalności jak: zaplanowanie kolejnego terminu spotkania, rozmowy telefonicznej, tworzenie adnotacji, załączania dokumentów, nadawania statusów prowadzonej sprawy.
Z Kanban
W nowatorski sposób podejdziesz do zarządzania swoimi planami i zadaniami, dzięki połączeniu terminów z klientami i sprawami. Skumulowane w konkretnym zadaniu wszystkie niezbędne informacje ułatwią i przyspieszą Twoją pracę, czyniąc Cię jeszcze bardziej efektywnym w tym, co robisz. Możesz tworzyć listę zadań do wykonania ze statusem backlog. Masz także możliwość zarządzenia kolejnymi etapami prowadzonego zadania, np..: przyjęte do realizacji, w trakcie, weryfikacja zadania, zakończone zadanie. Dane zadanie można przypisać do kontrahenta, sprawy, osób, które mają je wykonać. W pakiecie Pracy Zdalnej udostępniono również funkcję mierzenia czasu na dane zadanie, które jest widoczne w raporcie Czasu Pracy.
Zakupy
Otrzymujesz dodatkowe wsparcie procesu zakupowego, który jest pierwszym krokiem procesu purchase-to-pay, automatyzując i upraszczając zakupy w firmach.
Budżety
Zaplanujesz i zaewidencjonujesz wykorzystanie budżetu. Moduł przeznaczony jest dla organizacji, które chcą prowadzić w systemie plan finansowy przypisany do działów i rodzajów kosztów.
Projekty
Możesz prowadzić projekty w efektywny sposób. Twórz i rozliczaj zadania dzięki przejrzystej tablicy kanban, ustawiaj kamienie milowe, weryfikuj koszty poniesione w projekcie z założonym budżetem. Zgromadzoną dokumentację możesz edytować z serwera na lokalnym edytorze Word oraz korzystaj z funkcji wersjonowania dokumentów. W aplikację zostały wbudowane narzędzia do budżetowania i rozliczania projektu, które są poszerzone o funkcjonalność obiegu faktur wewnątrz organizacji.
Płatności
Z platformy możesz też wykonywać przelewy bankowe, ewidencjonować i realizować wszystkie rodzaje płatności, a także prowadzić stany zobowiązań. W panelu akceptacji decydent może oznaczać płatności, które można przelać do banku (w walucie polskiej lub zagranicznej). System obsługuje wiele formatów bankowości elektronicznej (Multicash, Elixir, Prooffice, ISO20022, FlatMulticash, PLA, PLI, SEPA). PKO BP, PEKAO, ING , BNP, ALIOR i inne).