Programy dla kadr, płac i pracowników

Obliczaj pensje zgodnie z prawem i na czas, podczas gdy Twoi pracownicy korzystają z wygodnej i szybkiej samoobsługi na smartfonie lub komputerze przez przeglądarkę.

Zgodna z prawem i sprawna obsługa procesów pracowniczych

Co miesiąc ponad 1 000 000 osób w Polsce otrzymuje wynagrodzenie wyliczone w programie kadrowo-płacowym Symfonii. Część z nich może sprawdzić swoje paski wynagrodzeń czy złożyć wniosek o urlop przez komórkę lub przeglądarkę internetową. Nasz ekosystem kadrowo-płacowy wspiera rekrutację, szkolenia i rozwój pracowników, komunikację oraz podstawowe procesy. Rozwiązania kadrowe i HR Symfonii spełniają najwyższe wymagania bezpieczeństwa prawnego i informatycznego.

Wygodnie, nowocześnie i szybko

Samoobsługa pracownicza (self-service) odciąża działy kadrowe od nadmiaru obowiązków. Pracownicy przez przeglądarkę internetową i na smartfonie sprawdzą listę obecności, złożą wniosek lub zapoznają się z dokumentami. Symfonia współpracuje z systemami e-deklaracji podatkowych, programem ZUS Płatnik, PUE. Przygotowuje najważniejsze dane dla GUS i PFRON, oraz wymienia informacje z platformami do obsługi PPK i bankowością elektroniczną.

Cykl życia pracownika

Wygodne narzędzie do rekrutacji umożliwia szybki i sprawny wybór odpowiednich kandydatów. Kreator zatrudnienia ułatwia przyjęcie do pracy i przygotowanie niezbędnych dokumentów. Moduł szkoleń i e-learningów pomaga rozwinąć i uzupełnić umiejętności. E-Teczka przechowuje utworzone w programie oraz zeskanowane dokumenty. Co miesiąc wyliczona bezbłędnie pensja trafia w terminie na konto pracownika. Po zakończeniu umowy i ostatniej wypłacie ekwiwalentu pozostaje wydrukować kompletne świadectwo pracy.

Duże możliwości obsługi procesów kadrowych

Rozwiązania Symfonii obsługują różnorodne procesy kadrowe oraz HR. Wspierają przygotowanie list płac oraz wypłatę wynagrodzenia zgodnie z prawem, wygodnie i na czas. Można na nich użyć ponad 150 różnych dodatków i obciążeń, oraz wdrożyć nowe w miarę potrzeb. Kalendarze i czas pracy pracowników mogą być prowadzone z precyzją nawet do jednej minuty. Ponad 30 rodzajów nieobecności jest bezbłędne rozliczanych z uwzględnieniem stałych stawek i składników zmiennych. Pełna obsługa umów cywilnoprawnych (6 rodzajów) wraz z obliczaniem składek i zasiłków.

Bezpiecznie i zgodnie z RODO

Najwyższe standardy bezpieczeństwa prawnego, dbałość o przestrzeganie zasad prywatności i ochrona danych osobowych. Dodatkowe rozwiązania dla większej zgodności z RODO, w tym anonimizacja danych i raporty zmian. Sprawdzona i bezpieczna baza danych MS SQL oraz wiele możliwości zarządzania uprawnieniami i dostępami. Rozwiązania online utrzymywane w bezpiecznej chmurze MS Azure.

Wykorzystaj zalety oprogramowania kadrowo-płacowego Symfonia

Optymalna obsługa wynagrodzeń

Wygodna, szybka i intuicyjna obsługa wynagrodzeń oraz komunikacji do pracowników (m.in. wysyłka pasków wynagrodzeń zaszyfrowanym e-mailem lub udostępnienie ich w portalu).

Kartoteki pracowników i zarządzanie danymi

Zarządzanie danymi pracowników w programie kadrowo-płacowym i portalu pracowniczym oraz e-Teczka zgodna z rozporządzeniem.

Obowiązkowe raportowanie

Generowanie i wysyłka obowiązkowych raportów do ZUS, US, dane dla GUS i PFRON, elektroniczna obsługa PPK, księgowań i przelewów.

Portale pracownicze

Umożliwienie pracownikom dokonywania samodzielnej edycji danych i składania wniosków, odciążając tym samym dział HR i kierowników od czynności administracyjnych.

Rozwój pracownika

Narzędzia do organizacji szkoleń, przygotowywania e-learningów oraz komunikacji wewnątrzfirmowej.

Rekrutacja

Chmurowy system ATS, w którym kandydaci aplikują bezpośrednio na stronie internetowej, a rekruter i menedżerowie wygodnie komunikują się z nimi, oceniają i wymieniają informacjami.

Dodatkowe rozwiązania dla Ciebie

Wypróbuj dodatkowe aplikacje i narzędzia wspierające Cię w codziennej pracy w obszarze kadrowo-płacowym lub HR.

Symfonia R2Płatnik

Więcej

Symfonia
Kadry i Płace

Więcej

e-Pracownik

Więcej

Szkolenia Symfonia

Więcej

Symfonia ERP

Więcej

Symfonia Hsys

Więcej

Nasz Blog

Zobacz inne teksty na naszym blogu!

2 Czerwca 2021

Efektywna obsługa urlopów w firmie – wygodne rozwiązanie dla pracowników i menedżerów oraz odciążenie działu kadr i płac [WEBINARIUM]

Sezon urlopowy coraz bliżej. To dla działów kadr intensywny czas procesowania zwiększonej liczby wniosków urlopowych. Wyzwanie jest tym większe, jeśli w firmie nadal stosuje się papierowe druki, które muszą przejść kilkuetapową akceptację: od wypełnienia przez pracownika, po zgodę menedżera i dostarczenie dokumentów do działu kadr. Jak usprawnić obsługę urlopów w firmie?

Czytaj więcej
25 Listopada 2020

Cztery ważne pytania przy ocenie pracy zdalnej

W 2020 roku więcej osób pracuje zdalnie niż kiedykolwiek wcześniej. Tegoroczne wydarzenia tylko przyspieszyły trend, który już wpływał na biznes. Pracownicy docenili możliwość pracy z dowolnego miejsca, przy czym okazuje się, że wcale nie cierpi na tym jej jakość.

Czytaj więcej
10 Maja 2021

Jak technologia wspiera działy HR i pracowników w lockdownie?

Pomimo trwającej pandemii i powracających lockdownów, firmy kontynuują działalność. Utrudnienia mocno je utrudniają, ale niemal wszystkie procesy biznesowe muszą być kontynuowane. Priorytetowe dzisiaj okazują się takie obszary jak zapewnienie bezpiecznej pracy pracownikom.

Czytaj więcej