Symfonia ERP HRcloud

Aplikacja online do obsługi i samoobsługi spraw pracowniczych – składania wniosków, szkoleń, komunikacji wewnętrznej oraz rekrutacji

System HRM w nowoczesnym dziale HR
Zarządzanie zasobami ludzkimi, szczególnie w większych firmach lub o rozproszonej strukturze, jest skomplikowanym wyzwaniem logistycznym. Systemy HRM powstały po to, by dzięki cyfryzacji dział HR mógł być w stałym kontakcie z pracownikiem, nawet w sytuacji pracy zdalnej czy zmianowej.

Symfonia ERP HRcloud to aplikacja chmurowa powiązana z programem Symfonia ERP Kadry i Płace, jednym z najpopularniejszych na rynku systemów kadrowo-płacowych. Pozwala kompleksowo obsłużyć wszystkich pracowników z zakresu miękkiego HR i zautomatyzować wiele kluczowych procesów HR w przedsiębiorstwie.
Samoobsługa pracownicza to więcej czasu dla zespołu kadrowego
Dostęp do Symfonia ERP HRcloud poprzez dowolne urządzenia podłączone do internetu i wyposażone w przeglądarkę internetową lub aplikacje mobilną umożliwia wdrożenie w firmie samoobsługi pracowniczej (tzw. employee self-service).

Złożenie wniosku urlopowego, realizacja szkolenia czy dostęp do danych personalnych i dokumentów nie musi za każdym razem wiązać się z angażowaniem pracowników działu kadrowego. Pracownik może sam wykonać wiele zadań, niemalże od ręki i z dowolnego miejsca.

Procesy HR zawsze pod ręką – tam gdzie jesteś Ty, Twoi ludzie, Twoja firma

System Symfonia ERP HRcloud zbudowany jest z modułów, zintegrowanych i tworzących kompleksowy system do zarządzania rozwojem pracowników.

Moduł podstawowy służy do obsługi wniosków elektronicznych, zarządzania dokumentacją dotyczącą pracowników oraz zadaniami. Uzupełnieniem są 3 moduły specjalistyczne.

Szkolenia
W Symfonia HRcloud stworzysz szkolenia w formie e-learningów, bezpośrednio z aplikacji, za pomocą gotowych slajdów interaktywnych (np. tekst z obrazkiem, osadzenie filmu) lub poprzez generator e-learningów z prezentacji MS PowerPoint. System daje również możliwość tworzenia własnych testów wiedzy. Dodatkowo moduł pozwala na organizowanie szkoleń stacjonarnych, wskazywanie trenerów, ośrodków szkoleniowych czy udostępnianie dla uczestników dokumentacji, z którą powinni się zapoznać.
Komunikacja
Zintegrujesz pracowników, tworząc platformę komunikacji wewnątrz firmy. Aplikacja zawiera czat, mailbox (wymiana wiadomości wewnątrz systemu), firmowe forum oraz dostęp do tworzenia grup projektowych. Dodatkowo program pozwala na organizowanie wydarzeń, publikowanie ogłoszeń czy prowadzenie własnych tablic pracowników, gdzie każdy z użytkowników może publikować własne posty a inni mogą komentować lub oznaczać swoje reakcje – podobnie jak ma to miejsce w mediach społecznościowych.
Rekrutacja
Przeprowadzisz cały proces rekrutacji – od opublikowania ogłoszenia do zatrudnienia kandydata. Przesłane CV kandydatów są przechowywane w jednym miejscu, co daje możliwość szybszej analizy ich kompetencji. Dodatkowo, jeżeli kandydat wyrazi zgodę na udział w innych rekrutacjach danego pracodawcy, istnieje też możliwość przepisywania CV pomiędzy ogłoszeniami. System pozwala na archiwizację CV kandydatów lub trwałe ich usunięcie po zakończonej rekrutacji. Rozwiązanie daje możliwość połączenia z portalami pracuj.pl i GoldenLine. Uzupełnieniem są rozszerzone statystki dla każdej prowadzonej rekrutacji oraz system poleceń kandydatów.
Onboarding
Za pomocą tego modułu ułatwisz start w firmie nowemu pracownikowi. Utworzysz zadania, które nowi pracownicy powinni wykonać na początku przygody w organizacji i dzięki temu lepiej się w niej zaaklimatyzować. Będziesz w stanie śledzić postępy pracownika w wykonywaniu tych zadań i przejściu obligatoryjnych szkoleń. Cały proces onboardingu przeprowadzisz w jednym narzędziu wraz z archiwizacją dokumentacji. A nowi pracownicy od pierwszych godzin w firmie będą mogli komunikować się z pozostałymi członkami załogi za pomocą wbudowanego komunikatora.
Feedback
Informacja zwrotna jest niezbędna do poprawnego wykonywania zadań i rozwoju osobistego. Jest potrzebna zarówno pracownikowi, jak i przełożonemu. Za pomocą modułu Feedback możesz przekazywać i odbierać informacje zwrotne od pracowników, także z podziałem na projekty. Zarówno osoba wykonująca zadanie, jak i przełożony mogą dzielić się swoimi opiniami ze sobą.
Cele
Za pomocą modułu Cele możesz z łatwością uporządkować listy założeń do zrealizowania. Dodatkowo możesz przypisać konkretne osoby (pracownicy, kierownicy) do konkretnego celu oraz na bieżąco weryfikować postępy jego realizacji.
Ocena pracownicza
Dzięki modułowi Ocena pracownicza możesz zaplanować spotkanie oceniające i wystawić pracownikowi adekwatną ocenę. Jest to szczególnie pomocne udogodnienie np. w sytuacji podejmowania decyzji o przyznaniu nagrody rocznej czy kierunkach ścieżki kariery danego pracownika.

Zobacz, dlaczego system HRM od Symfonii jest dobrym wyborem dla Twojego zespołu

Łatwe wdrożenie dzięki intuicyjnemu kreatorowi

Dostęp do pełnej funkcjonalności systemu 24/7 dzięki aplikacji mobilnej

Efektywna rekrutacja dzięki rozbudowanemu modułowi ATS

Prosta i wygodna obsługa dzięki kafelkowemu interfejsowi

Szybkie tworzenie wniosków poprzez wbudowany kreator

Bezpieczeństwo danych dzięki powiązaniu z chmurą Microsoft Azure

Możliwość synchronizacji danych urlopowych i osobowych z Symfonia ERP Kadry i Płace

Scyfryzuj swoje kadry z Symfonią

Wykorzystaj wszystkie możliwości, jakie dajemy Ci w Symfonii, i stwórz nowoczesny dział HR.

Symfonia ERP Kadry i Płace

Zaawansowane oprogramowanie do zarządzania całym obszarem kadrowo-płacowym w przedsiębiorstwie.

Więcej

Szkolenia kadrowo-płacowe

Programy szkoleń dotyczących najnowszych zmian w przepisach oraz obsługi programów.

Więcej

Symfonia ERP e-Pracownik

Rozszerz program kadrowo-płacowy o portal e-Pracownik udostępniony wszystkim pracownikom. e-Pracownik obsługuje rejestrację i harmonogramowanie czasu pracy, urlopy, delegacje, wgląd w paski płacowe i PIT'y.

Więcej

Dajemy Ci wsparcie na każdym etapie pracy z programem

Każdy użytkownik aplikacji Symfonia ERP HRcloud może skorzystać z merytorycznego wsparcia w Centrum pomocy Symfonii. Naszym klientom udostępniamy też wideo poradniki oraz profesjonalne szkolenia.

Nasz Blog

Zobacz inne teksty na naszym blogu!

16 Kwietnia 2021

Praca zdalna po epidemii - czy jesteśmy na nią skazani?

Praca z dowolnego miejsca, praca zdalna, home office – to różne nazwy tego samego zjawiska. Na rozpowszechnienie się tego modelu pracy przede wszystkim miała wpływ trwająca już od kilkunastu miesięcy pandemia COVID-19.

Czytaj więcej
13 Maja 2021

Jak działy HR wprowadzają cyfrową rewolucję w firmach w okresie pandemii

W życiu organizacji jest wiele sytuacji, w których musi ona wdrożyć lub zmienić systemy kadrowo-płacowe i HR. Katalizatorem zmian może być lockdown w okresie pandemii, zmuszający organizacje do wprowadzenia systemów ułatwiających zarządzanie pracownikami w rozproszonych lokalizacjach.

Czytaj więcej
10 Maja 2021

Jak technologia wspiera działy HR i pracowników w lockdownie?

Pomimo trwającej pandemii i powracających lockdownów, firmy kontynuują działalność. Utrudnienia mocno je utrudniają, ale niemal wszystkie procesy biznesowe muszą być kontynuowane. Priorytetowe dzisiaj okazują się takie obszary jak zapewnienie bezpiecznej pracy pracownikom.

Czytaj więcej